Haber Detayı
25 Eylül 2019 - Çarşamba 18:55 Bu haber 2802 kez okundu
 
Helal olsun
2007 yılında belediye hastanesi yapımı için temeli atılan ancak değişen yasalar nedeniyle inşaatı durdurulan, bir dönem Akdeniz Üniversitesi ile Anadolu Üniversitesi’nin talip olduğu ve nihayetinde de 2016 yılında Manavgat Belediyesi’nden Akdeniz Üniversitesi’ne fakülte kurulması amacıyla devredilen atıl belediye hastanesi inşaatı nihayet tamamlanarak 2 fakülte binası yapılacak. Adının açıklanmasını istemeyen bir hayırsever, inşaatın tamamlanarak 2 fakülte binasının hizmete açılması için gerekli olan parayı bağışlarken, müjdeli haberi MAYÖV Başkanı Dr. Muammer Güneş, Akdeniz Üniversitesi Manavgat MYO’da düzenlenen toplantıda kamuoyuna duyurdu.
EĞİTİM Haberi
Helal olsun

2007 yılında dönemin belediye başkanı Zeynel Şenol tarafından 33 dönüm arazi üzerine belediye hastanesi olarak yapımına başlanan ancak yasalar gereği yapımı durdurulan, 2016 yılında da Manavgat Belediyesi tarafından Akdeniz Üniversitesi’ne fakülte binası yapılması amacıyla devredilen atıl hastane inşaatı nihayet tamamlanarak 2 fakülteye ev sahipliği yapacak. Anahtar teslim olarak Akdeniz Üniversitesi’ne teslim edilmek üzere yapılacak olan inşaat için adının verilmesini istemeyen bir hayırsever, inşaatın tamamlanması için gerekli olan parayı bağışladı.

Manavgat’ta üniversite kurulması yolunda atılacak adımların tartışılması için Akdeniz Üniversitesi Manavgat MYO’da düzenlenen toplantıda MAYÖV Başkanı Dr. Muammer Güneş müjdeli haberi verirken, toplantı salonunu dolduran davetliler hayırseverin Manavgat eğitimine verdiği desteği ayakta alkışladı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Helal, olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı