Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 12:42 Bu haber 1653 kez okundu
 
Hem sigarayı, hem verdiği parayı hem de para üstünü alıp gitti
Mustafa Çelik’in işlettiği tekel bayiine gelen kadın müşteri, aldığı sigaranın parasını verdikten sonra, Çelik’in dalgınlığından yararlanarak verdiği parayı geri alırken, hem sigarayı hem de para üstünü aldı.
ASAYİŞ Haberi
Hem sigarayı, hem verdiği parayı hem de para üstünü alıp gitti

Aşağı Pazarcı Mahallesi’nde bulunan bir tekel bayiine geçen çarşamba günü akşam saatlerinde gelen kimliği belirsiz bir kadın müşteri işyeri sahibi Mustafa Çelik’ten bir sigara isteyerek 50 lira uzattı. Telefonla konuşmaya devam eden kadına Mustafa Çelik, sigarasını verdikten sonra para üstünü hazırlamaya başladı. Sigarayı çantasına koyan kadın masaüstüne bıraktığı 50 lirayı ve işyeri sahibinin verdiği para üstünü de alarak gitti.

Tekel bayii sahibi Mustafa Çelik, kadının ayrılmasından sonra güvenlik kamerasını izlediğinde, kadının masaüstüne bıraktığı 50 lirayı cüzdanına geri koyduğunu görünce polise başvurdu. Mustafa Çelik, kadının 50 lira uzatıp sigara istediğini, sigarayı verdikten sonra para üstünü verdiğini bu arada kadının masaüstüne bıraktığı parayı göremediğini belirterek, “Ben sigarayı verip paranın üzerini verdiğim sırada paranın masanın üzerinde olmadığını gördüm. Kadın para üzerini de alıp çıkacağı sırada parayı vermediğini söyledim. Ne var ki elindeki para üzerini gösterdi ve parayı benim aldığımı söyledi ve gitti. O gidince kasayı saydım, ve parayı vermediğini fark ettim. Polise başvurdum” dedi. Olayla ilgili polis tarafından inceleme başlatıldı.

Olay işyerinde bulunan güvenlik kamerası görüntülerine anbean yansıdı. Görüntülerde kimliği belirsiz bir kadının işyerine gelişi, cüzdanından para çıkarıp masanın üzerine bırakması ve sigara istemesi, işyeri sahibinin sigarayı vermesi ve paranın üstünü hazırlamaya başlaması, bu arada kadının masanın üstünde bulunan parayı cüzdanına koyması, işyeri sahibinin uzattığı para üstünüde cüzdanına koyması, masaüstünde para göremeyen işyeri sahibinin kadına seslenmesi, kadının geri gelip oradan ayrılması ve işyeri sahibinin kasadaki paraları sayması görülüyor.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Hem, sigarayı,, hem, verdiği, parayı, hem, de, para, üstünü, alıp, gitti,
Yorumlar
Haber Yazılımı