Haber Detayı
24 Eylül 2020 - Perşembe 16:48 Bu haber 5728 kez okundu
 
Herkes için spor
Türkiye’de 23-30 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Manavgat’ta Zeynel Şenol Köprüsü yanında bulunan yeşil alanda Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından çeşitli sportif etkinlikler düzenlendi. Koronavirüs salgını nedeniyle tedbirlerin alındığı etkinlikte, katılımcılara uzman antrenörler tarafından eğitim yaptırıldı.
SPOR Haberi
Herkes için spor

Spor kültürünün tabana yayılması amacıyla Avrupa’da uzun yıllardır kutlanan Avrupa Spor Haftası, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu işbirliğinde son 5 yıldır 23-30 Eylül tarihleri arasında Türkiye’de de kutlanıyor. 81 ilde aynı gün ve zaman dilimlerinde çeşitli sportif etkinliklerin düzenlendiği proje kapsamında Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü de çeşitli sportif etkinlikler düzenledi. Koronavirüs salgını nedeniyle tedbirlerin alındığı etkinlikte uzman antrenörler tarafından katılımcılara fonksiyonel antrenman, okçuluk, badminton ve bocce eğitimleri verildi.

Hafta kapsamında yaş ve cinsiyet gözetmeksizin tüm Manavgat halkının spor ve fiziksel aktiviteler ile sağlıklı bir yaşama adım atmasını istediklerini belirten Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya, “Ülkemizde 23-30 Eylül tarihleri arasında son 5 yıldır kutlanan Avrupa Spor Haftası’nda, 81 ilde aynı anda sportif etkinlikler icra edildi” dedi.

‘Haydi Hep Birlikte Spora’ sloganı doğrultusunda hareketliliğe, zindeliğe, yaşanabilir ve temiz bir çevre ve dünya için tüm halkı spor yapmaya davet ettiklerini ifade eden Karakaya, “Amacımız spor yapma alışkanlığının tabana yayılması, spor kültürünün gelişmesi. Vatandaşlarımızın, halkımızın, çocuklarımızın herkesin spor yapması, spor sayesinde fiziksel ve sosyal olarak gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

SALGIN SPOR YAPMAYA ENGEL DEĞİL

Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle insanların spor yapmaktan kaçınmaması gerektiğinin altını çizen Karakaya, etkinliği salgın tedbirleri kapsamında maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak gerçekleştirdiklerini belirterek, “İçinde bulunduğumuz süreçte bağışıklık sistemimizin çok güçlü olması gerektiğini anlamış bulunuyoruz. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak için ise iki faktör çok önemli, birincisi doğru beslenme, ikincisi ise spor. Bu ikisi birlikte olduğu zaman bağışıklık sistemimiz de güçlü oluyor. İşte bu kapsamda özellikle bu salgın döneminde sporu hayatımızdan eksik etmeyelim, takım halinde yapılan sportif faaliyetler yerine bireysel olarak yapabileceğimiz sportif faaliyetleri tercih edelim” diye konuştu.

Manavgat’ın bir çok bireysel spor dalının icra edilmesi için uygun bir çevreye sahip olduğunu vurgulayan Karakaya, “Vatandaşlarımızdan dileyeni bisiklet kullansın, dileyen yürüyüş veya trekking yapsın, dileyen yüzsün, dileyen kanoya binsin, Manavgat’ta bireysel olarak spor yapabileceği alanlarımız mevcut, yeter ki spor yapsın, tüm vatandaşlarımızı bu dönemde spor yapmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Salgının en kısa zamanda Türkiye ve dünyada sona ermesini temenni eden Karakaya, sağlıklı günlerde birçok yeni spor organizasyonlarında bir araya gelmeyi arzu ettiklerini söylerken, Avrupa Spor Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte görev alan Fonksiyonel Antrenörü Buğrahan Gençtürk ile Badminton Antrenörü Mert Hoşnut’a ve katılımcılara teşekkür etti.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör:
Etiketler: Herkes, için, spor,
Yorumlar
Haber Yazılımı