Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 22:19 Bu haber 2802 kez okundu
 
'Hotel-Restoran-Cafe' (HO-RE-CA) Fuarı açıldı
ANFAŞ Fuarcılık tarafından 31'incisi gerçekleştirilen ANFAŞ Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı (Hotel Equipment) ile 27'nci ANFAŞ Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı (Food Product), ANFAŞ Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı.
GÜNDEM Haberi
'Hotel-Restoran-Cafe' (HO-RE-CA) Fuarı açıldı

Bu yıl 31'inci ANFAŞ Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı (Hotel Equipment) ile 27'nci ANFAŞ Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı (Food Product), 'Hotel-Restoran-Cafe' (HO-RE-CA) adı altında birleştirildi.

Fuarın açılışına, Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Gülşah Özdemir, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Türkiye Futbol Federasyonu Temsilciler Kurulu Başkanı Abdurrahman Arıcı, çok sayıda davetli ve sektör temsilcileri katıldı.

Turizmden Daha Fazla Pay Almalıyız
Antalya'nın 16 milyona yakın ziyaretçi ağırlayarak tüm zamanların rekorunu kırdığını belirten Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, “Yılbaşında gerçekleştirilen bu fuarla da Antalya, turizmde ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor. 650 bin yatak kapasitesi ve milyonlarca ziyaretçisi ile turizmde dünya şehriyiz. Antalya'nın turizmden daha fazla pay alabilmek için fuarlarda da etkinliğini göstermek istiyor. Antalya'da 28 fuar gerçekleştirilmektedir. Antalya ülkemizde en fazla fuarın düzenlendiği üçüncü kenttir” dedi.

3.5 Milyar Dolarlık Ticaret Hacmi
Türkiye'nin en büyük fuarları Hotel Equipment'e ve Food Product’a ev sahipliği yapmaktan dolayı gururlu olduklarını ifade eden Ali Bıdı, 40 bin metrekarelik alanı ile fuarların doluluk oranının yüzde 100'e ulaştığını açıkladı. Bu yılki fuarlarda 600'ün üzerinde firma, 3 bin 700'den fazla markanın yer aldığını belirterek, 50 binden fazla yerli ve yabancı profesyonel ziyaretçi beklediklerini söyledi. Bıdı, 4 gün sürecek fuardan 3.5 milyar dolarlık ticaret hacmi beklediklerini ifade etti.
Fuar çerçevesinde Türkiye'nin sektördeki satın alma platformları otel, restoran, kafe, hastaneler, yurt ve misafirhaneler gibi sektör ve kamu kurum yöneticilerinden oluşan alım heyetleri bir araya gelecek. Fuarlarda, Türkiye Aşçılar Federasyonu, Antalya Gastronomi Eğitimcileri Birliği Derneği ve ANFAŞ işbirliğiyle "Yaşasın Anadolu Food Show" etkinlikleriyle, turistik tesislerde yerli malı kullanımını teşvik için yemek yarışmaları, workshop ve söyleşiler yapılacak.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: 'Hotel-Restoran-Cafe', (HO-RE-CA), Fuarı, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı