Haber Detayı
25 Ağustos 2017 - Cuma 09:48 Bu haber 988 kez okundu
 
Huzur uygulaması yapıldı
23 Ağustos’ta Türkiye genelinde gerçekleştirilen ‘Türkiye Güven Huzur Uygulaması 7’ kapsamında Antalya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimler tarafından kara ve denizde huzur uygulaması yapıldı.
ASAYİŞ Haberi
Huzur uygulaması yapıldı

 

23 Ağustos’ta Türkiye genelinde gerçekleştirilen ‘Türkiye Güven Huzur Uygulaması 7’ kapsamında Antalya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimler tarafından kara ve denizde huzur uygulaması yapıldı.

Huzur uygulaması ile ilgili olarak Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan basın açıklamasında: “Ülkemizin güvenlik ve asayişini temininde mesai mefhumu gözetmeden her türlü zor şart altında canı pahasına görev yapan Emniyet Teşkilatı; 23 Ağustos akşamı yurt genelinde eş zamanlı olarak, saat 19.30-21.30 arası sabit yol uygulaması, 22.00-24.00 saatleri arasında ise stratejik öneme haiz bölgeler ile özellikle vatandaşlarımızın yoğunlukla bulundukları umuma açık yerlerde “Türkiye Güven Huzur Uygulaması 7” gerçekleştirmiştir.

Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması için Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen uygulamaya İlimizde Asayiş, Terör, Çevik Kuvvet, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Trafik, Narkotik Suçlarla Mücadele, Deniz ve Havacılık Şubeleri başta olmak üzere diğer birimlerimizden de personel takviyesi ile toplam; 1 bin 560 personel, 264 ekip, 1 helikopter, 1 deniz aracı, 4 dedektör polis köpeği katılmıştır.

Şehir giriş/çıkışları ile şehir merkezlerinde önceden tespit edilen 36 hassas noktada ve 422 işyerinde şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapılan uygulamaların sonucunda; 12 bin 053 kişi sorgulanmış, arandığı tespit edilen 13 kişi yakalanmış, 4 işyerine toplam 17 bin 080 TL cezai işlem uygulanmıştır.

Uygulama esnasında, 1 adet av tüfeği, 1 adet kesici-delici alet, 2 gram esrar, 1 gram eroin, ele geçirilerek 6 kişi gözaltına alınmış, 2 bin 040 adet araç kontrol edilmiş, 245 adet araca 118 bin 894 TL cezai işlem uygulanmış ve 57 adet araç trafikten men edilmiştir.

Ayrıca Deniz Limanı Şube Müdürlüğümüzce, 1 bot ve 5 personel ile 68 teknede arama yapılmış, 183 şahıs sorgulanmış, 6 adet tekneye evrak eksikliğinden işlem yapılmıştır.

Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla bu zamana kadar yapmış olduğumuz çalışmalarımız aynı kararlılıkla bundan böylede devam edecektir” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Huzur, uygulaması, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı