Haber Detayı
24 Mart 2017 - Cuma 10:22 Bu haber 916 kez okundu
 
Huzurevi sakinlerinden sergi
18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası kapsamında, Manavgat Belediyesi Huzurevi sakinleri tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde sergi açıldı. Huzurevi sakinlerinin yaptığı resim ve elişlerinden oluşan sergiden elde edilecek gelir yine huzurevi ile sakinlerinin ihtiyaçlarında kullanılacak.
GÜNDEM Haberi
Huzurevi sakinlerinden sergi

18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası kapsamında, Manavgat Belediyesi Huzurevi sakinleri tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde sergi açıldı. Huzurevi sakinlerinin yaptığı resim ve elişlerinden oluşan sergiden elde edilecek gelir yine huzurevi ile sakinlerinin ihtiyaçlarında kullanılacak. Manavgat Belediyesi Huzurevi’nde kalan huzurevi sakinleri, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi’nde etkinlik düzenledi. Huzurevi sakinlerinin yaptığı resim ve elişlerinden olan eserlerin bulunduğu serginin açılışından önce huzurevi sakinleri tarafından oluşturulan koro, konferans salonunda davetlilere Türk Sanat ve Halk Müziği eserlerinden oluşan bir konser verdi.

Konserden önce etkinliğin açılış konuşmasını yapan Manavgat Belediyesi Huzurevi Müdiresi Rahmiye Demirtaş, 1,5 yıl önce faaliyete başlayan huzurevinde 22 sakinin bulunduğunu belirterek, “Manavgat halkı Manavgat Belediye Huzurevimizi bağrına bastı. Yaklaşık 10 bin 500 civarında ziyaretçiye ulaştık. Bizler kocaman bir aile oluyoruz, şuanda 22 tane dostumuza ev sahipliği yapıyoruz. Onlar bir yıl boyunca emek çektiler, sevgileriyle harmanladılar. Koro, ahşap boyama, ebru sanatı ve yağlı boya çalışmamızı bugün çeyizlerimizi sizlerin isteğine, görseline sunduk diyelim. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz. Yaşlılık çağrılmadan gelen bir misafirdir.  Bu anlamda sizleri her daim yanımızda görmek mutluluk verici, bugün bizimle olduğunuz için, heyecanımızı, mutluluğumuzu paylaştığınız için sizlere ve başta Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen olmak üzere tüm belediye çalışanlarına, huzur evi personeline, büyüklerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Demirtaş’ın konuşmasının ardından Huzurevi Koro’su TSM ve THM eserlerinden oluşan konserini sundu. Konserin ardından AKM’nin fuaye alanında bulunan serginin açılışı gerçekleştirildi. Sergide bulunan resim ve elişi eserlerinin satışından elde edilecek gelir yine huzur evi ve sakinlerinin ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak.

Konser ve sergi açılışına Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz, STK’ların başkan ve yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: (BG) - Büşra Güler Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Huzurevi, sakinlerinden, sergi,
Yorumlar
Haber Yazılımı