Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 20:26 Bu haber 5765 kez okundu
 
İHH Manavgat Temsilciliğinden Fransa'ya tepki
Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in doğum günü olan Hicri takvimde Rebiülevel ayının 12. gününe denk gelen günde kandil simidi ve Veda Hutbesi dağıtan İHH Manavgat Şube Temsilcisi Furkan Sarıkaya, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşısı sözlerini eleştirerek, "İslam bir barış dinidir, birilerinin iddia ettiği gibi terör ve düşmanlık değil. İslam'a dil uzatanların önce kendi tarihlerine bakmaları gerekir" dedi.
GÜNDEM Haberi
İHH Manavgat Temsilciliğinden Fransa'ya tepki

İHH İnsani Yardım Vakfı Manavgat Temsilciliği, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in doğum günü nedeniyle stant kurduğu Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara kandil simidi ve Veda Hutbesi dağıttı. Düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren İHH Manavgat Temsilcisi Furkan Sarıkaya, "Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)'in doğum yıldönümünde Mevlit Kandili öncesi, O'nun ruhu şerifleri için köprü başında 600 adet kandil simidi ve yanında Efendimiz'in Veda Hutbesi'nin dağıtımını yaptık. Bu hayrı yapmamıza katkı sunan kardeşlerimizin de geçmişlerine rahmet dileriz. Rabbim hayırlarını kabul etsin. Allah emeği geçenlerden razı olsun" diye konuştu.
Son günlerde özellikle Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un başını çektiği bir grup tarafından İslam'a saldırılmasını üzüntü ile karşıladıklarını ifade eden Sarıkaya, "Peygamber Efendimizin şahsına ve dolayısıyla tüm Müslümanlara yönelik hakaret içeren karikatürün devlet eli ile kitlelere ulaştırılması, bunun basın ve ifade özgürlüğü olarak lanse edilmesi kabul edilemez bir durumdur. Son olarak da Cumhurbaşkanımıza yönelik hakaret içeren karikatürün ortaya atılması sadece İslam düşmanlığı değil aynı zamanda Türk düşmanlığıdır" dedi.
İslam'ın bir barış dini olduğunu vurgulayan Sarıkaya, "Dili, Dini, Irkı ne olursa olsun Müslümanlar her zaman zor durumda kalanlara merhamet ile yaklaşmış ve korumuştur. İslam'a terör damgasını yapıştıranlar, din düşmanlığından medet umanlar tarihe baksınlar. Tarihte yaptıklarının utancını üzerinde taşımayanların, İslam'ın ne olduğunu bilmeyenlerin veya bilmek istemeyenlerin saldırıları bizleri daha da güçlü kılacaktır. Fransa Cumhurbaşkanı Macron başta olmak üzere Müslümanlara zorbaca harekette bulunanları kınıyor ve özür dilemelerini bekliyoruz" diye konuştu.
Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: İHH, Manavgat, Temsilciliğinden, Fransa'ya, tepki,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İHH Manavgat Temsilciliğinden Fransa'ya tepki
İHH Manavgat Temsilciliğinden Fransa'ya tepki
Yorumlar
Haber Yazılımı