Haber Detayı
04 Mart 2020 - Çarşamba 15:59 Bu haber 17149 kez okundu
 
İmza gününün adresi İMKB Anadolu Meslek oldu
2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci Yerel Yazarlar İmza Günü 27 Şubat Perşembe günü Manavgat İMKB Anadolu Meslek Lisesi'nde gerçekleştirildi.
KÜLTÜR Haberi
İmza gününün adresi İMKB Anadolu Meslek oldu

2015 Kasım ayından bu yana uygulanan Yerel Yazarlar İmza Günü projesinin yeni adresi Manavgat İMKB Anadolu Meslek Lisesi oldu.

9 yerel yazarın katılarak kitaplarını imzaladığı etkinliğe; Hidayet OKTAY, Aslı CANSIZ, Halil YILDIRIM, Gülşen Yıldırım KÜSÜN, Ali VAROL, Raşide OKUDUR, Yılmaz ALİ, Nuri UYGUR ve Hasan ESER katıldı.
Sınıflarda öğrencilere de hitap eden yerel yazarlar; yazma serüvenlerini, deneyimlerini öğrencelere aktararak onlardan da yazmalarını istediler.
Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği imza gününde yazarlarımız bol bol kitaplarını imzalayıp öğrencilerle kitapları hakkında konuşup bilgi vererek imza gününü sonlandırdılar. Okul Müdürü İlhan COŞKUN’un sıcak ilgisi ile karşılanan yazarlar, öğrencilerle buluşmazdan önce öğretmenler odasında öğretmenlerle topluca sohbet ettiler, daha sonra her yazar bir öğretmenin eşliğinde sınıflara girerek öğrencilerle bir ders saati zaman geçirdi ve onlarla söyleşi yaptılar. Ders saati sonunda okul koridorunda kendileri için hazırlanan masalara oturan yazarlar kitaplarını imzalayarak programı sonlandırdı. 
Yerel yazarlar, okul kütüphanesine imzaladıkları kitapları armağan ederek, öğrencilerin daha fazla okumasına destek oldular.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: İmza, gününün, adresi, İMKB, Anadolu, Meslek, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı