Haber Detayı
21 Eylül 2017 - Perşembe 09:31 Bu haber 749 kez okundu
 
İnternet kafeler denetlendi
2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte Antalya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Antalya genelinde okul çevresi başta olmak üzere internet kafelerde ve oyun salonlarında denetleme yaptı.
ASAYİŞ Haberi
İnternet kafeler denetlendi

 

2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte Antalya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Antalya genelinde okul çevresi başta olmak üzere internet kafelerde ve oyun salonlarında denetleme yaptı.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler çocukların korunmasına yönelik olarak gerçekleştirdiği denetimlerin dördüncüsünü Antalya genelinde gerçekleştirdi. Konuyla ilgili olarak Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada: “Ülke genelinde olmak üzere; ilimizde de İl Emniyet Müdürlüğümüz koordinesinde, vatandaşlarımızın mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocukların olumsuz olarak etkilenebileceği her türlü zararlı unsurlardan uzak tutulması, güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması için 18 Eylül günü 07.00-15.00 saatleri arasında Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Çocuk, Narkotik, Trafik ve diğer birimlere bağlı 280 personel ile “Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması-4” adı altında ilimiz genelinde bulunan 353 okul çevresinde parklar, bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia, tekel ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve oyun salonlarının (atari, playstation) genel güvenlik ve asayiş yönünden denetimleri yapılmıştır.

Yapılan uygulama sonucunda;

İlimiz genelinde 60 internet kafe, 16 oyun salonu (playstation), 48 kahvehane, 15 iddia bayi, 75 büfe v.b yer, 10 içkili yer,  367 adet okul servis aracı ve 72 oto denetlenmiş; 3 internet kafeye, 2 oyun salonuna, 9 okul servis aracına, 20 otoya yasal işlem yapılmıştır.

Ayrıca 908 şahsın GBT kaydı sorulmuş, 8 aranan şahıs yakalanmış, 5 şahsa adli-idari işlem yapılmıştır.

Ayrıca, okul güzergahında ve çevresinde görev alan Trafik görevlileri, okul servis araçlarının kontrollerine ve öğrencilerin dağılımına yönelik denetimlerine başlamışlardır” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: İnternet, kafeler, denetlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı