Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 10:39 Bu haber 2972 kez okundu
 
İstiklal Marşı’nın kabulü kutlandı
12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul edildiği gün ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla kutlandı.
YAŞAM Haberi
İstiklal Marşı’nın kabulü kutlandı

 

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul edildiği gün ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla kutlandı.

10 Mayıs 2007 tarih ve 26518 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 5649 nolu kanun ile kabul edilen 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü, Manavgat’ta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen program ile kutlandı.

Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Toros Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hasan Atak yaptı. Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı slayt gösterisinin ardından Manavgat’ta okullar arası düzenlenen İstiklal Marşı’mızı En Güzel Okuma yarışmasında birinci olan öğrenci İstiklal Marşı’nı okudu. Ardından Atatürk Ortaokulu öğrencileri ‘Kurtuluşa Giden Yol’ isimli oratoryoyu sundu. Programda türkü ve şiirlerin seslendirilmesinin ardından ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında yapılan İstiklal Marşımızı En Güzel Okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz ve Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz tarafından verildi.

Düzenlenen programa Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz, Side Özel Eğitim Merkezi Komutanı J.Albay Murat Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aşur Eker, Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Nihal Etci, İlçe Kütüphane Müdürü Hidayet Oktay, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya, Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, Bakallar Odası Başkanı Abdullah Akça, Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, okulların idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstiklal, Marşı’nın, kabulü, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı