Haber Detayı
31 Temmuz 2017 - Pazartesi 12:32 Bu haber 1631 kez okundu
 
İyi eğitim, iyi gelecek
‘İyi eğitim, iyi gelecek’ sloganıyla yola çıkan Özel Manavgat Koleji, 2017-2018 eğitim öğretim yılında anasınıfı, ilkokul ve ortaokul olarak eğitim faaliyetlerine başlıyor. 2010 yılından bu yana farklı eğitim kurumları ile Manavgat’ta hizmet veren Özel Manavgat Eğitim Kurumları tarafından hizmete açılan Özel Manavgat Koleji’nde öğrenimin yanında çeşitli sportif, sosyal ve kültürel aktivitelerle öğrencilere modern bir eğitim imkanı sunulacak.
EĞİTİM Haberi
İyi eğitim, iyi gelecek

 

‘İyi eğitim, iyi gelecek’ sloganıyla yola çıkan Özel Manavgat Koleji, 2017-2018 eğitim öğretim yılında anasınıfı, ilkokul ve ortaokul olarak eğitim faaliyetlerine başlıyor. 2010 yılından bu yana farklı eğitim kurumları ile Manavgat’ta hizmet veren Özel Manavgat Eğitim Kurumları tarafından hizmete açılan Özel Manavgat Koleji’nde öğrenimin yanında çeşitli sportif, sosyal ve kültürel aktivitelerle öğrencilere modern bir eğitim imkanı sunulacak.

 

2017-2018 eğitim öğretim yılında faaliyetine başlayacak olan Özel Manavgat Koleji’nin kurucuları ile anasınıfı, ilkokul ve ortaokulu müdürleri, Küçük Şelale Melas Restoran’da basın mensupları ile bir araya geldi.

Kurum adına, Özel Manavgat Koleji hakkında basın mensuplarına bilgi veren, kurucu temsilcisi Ali Rıza Kaya, 2010-2015 yılları arasında Manavgat Dershanesi olarak Manavgat halkına hizmet verdiklerini, bu süreçte kalitelerini ve eğitim anlayışlarının halk tarafından teveccüh edildiğini belirterek, “2015 yılında Manavgat Temel Lisesi’ni ve Manavgat Etüt Eğitim Merkezi’ni 2016 yılında ise Manavgat Özel Öğretim Kursu’nu açtık.2017-2018 Eğitim Öğretim yılında da aynı şirket ve kurucular bünyesinde Özel Manavgat Koleji’ni açmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Özel Manavgat Koleji’nin; anasınıfı, ilkokul ve ortaokul olarak hizmet vereceğini belirten Kaya, “Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul olarak hizmet verecek olan kolejimiz; toplamda 26 derslik, 2100 m2 kapalı alan, yaklaşık 2000 m2 açık alanı, hobi bahçesi, voleybol, basketbol, tenis ve çim futbol sahası ile öğrencilerimizin akademik, sosyal, sportif ve kültürel alanlarda faaliyet gösterebilecekleri modern dizayn edilmiş fiziki yapısıyla öğrenci ve velilerimize kapılarını açmıştır.

Atatürk ilkelerine, milli ve manevi değerlere bağlı, ülkesini seven, evrensel değerlere sahip vicdanı hür nesiller yetiştirebilmek amacıyla 2010’da çıktığımız bu kutsal yolda bugüne kadar yanımızda olan ailelerimize, veli ve öğrencilerimize, çözüm ortaklarımıza ve çalışma arkadaşlarımıza, yönetim kurulundaki diğer arkadaşlarım Ali Serdar Avan, Mehmet Çiçek ve Süleyman Durşan adına çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Özel Manavgat Koleji ile Manavgat’ta özel okul anlayışını değiştireceklerini ifade eden Özel Manavgat Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörü Mustafa Ceylan, “Çağdaş eğitim anlayışına kişisel birikimlerimizi ve Manavgat’ı ekleyeceğiz. Eğitim kadromuzla yerel değerlerimizi, ulusal ve evrensel değerlerle buluşturmak için yola çıktık” dedi.

Özel Manavgat Koleji’ne özel, müfredata uygun ve uzmanlarca titizlikle hazırlanmış bir eğitim programına sahip olduklarını belirten Özel Manavgat Koleji İlkokul Müdürü ve Anasınıfı Koordinatörü Esen Hasdemir Hatipoğlu ise, “Öncelikle demokratik, insan haklarına saygılı, ahlaki değerleri yaşayan ve yaşatan, Atatürk’ün dünya görüşünü benimseyen bir kurumda çalışma şansını bulduğum için mutlu olduğumu söylemek isterim.

Çocuklar 6 yaşa kadar alışkanlıklarını edinirler. Aynı diş fırçalamak, hijyen alışkanlığı gibi. Kendisi ve başkalarının haklarını kollamak, haksız olduğunda kabul etmek gibi. Alışkanlıklar bu yaşta içselleştirilir ve davranışa dönüşür.

İlkokul döneminde ise (7-11 yaş) kişiliğin temelleri atılır. Olumlu bir kişilik geliştirebilmenin temeli olumlu alışkanlıklar kazanmaktır.

Bilginin altın çağını yaşadığımız günümüzde, çocuklarımıza bilgiye ulaşmanın yollarını öğretmenin yansıra, ahlaki ve etik değerleri öncelikle vermemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Bizim hedefimiz akademik yönden başarılı, iddialı ama aynı zamanda ahlaki ve etik değerlere bağlı bir birey olarak öğrencilerimizin hayata başlangıcını sağlamaktır.

Bu hedefe ulaşmak için, Manavgat Kolejine özel, müfredata uygun, uzmanlarca titizlikle hazırlanmış ve uygulama aşamasında Okul öncesinden başlayarak uyumlu bir ekip çalışması ile yürütülecek bir eğitim programımız mevcuttur.

Kısaca programdan bahsetmek gerekirse, oyun, sanat, proje temelli, hayatın içinde öğrenmeye dayalı, çocuğu, uygulamanın her aşamasında aktif kılan bir program takip edilecektir. Bu program içinde öğretmen destekleyici, yönlendirici, iyi bir dinleyici ve itici güç olarak görev alacaktır.Okulumuzun güzel ilçemiz Manavgat’a eğitim adına büyük değer katacağına inanıyorum” diye konuştu.

Dershanecilik ve etüt eğitim merkezi olarak edindikleri tecrübeden faydalandıklarını, Manavgat halkının ise bu bağlamda kendilerine olan teveccüh ve güveninden güç aldıklarını vurgulayan Özel Manavgat Koleji Ortaokulu Müdürü Süleyman Avcı, “Özel Manavgat Dershanesi ve Etüt Eğitim Merkezi olarak başarılı geçen yılların sonrasında Manavgat Koleji olarak yolumuza devam etme kararı aldık TEOG sınavındaki başarılarımız Manavgat halkının bize göstermiş olduğu ilgi bu yola çıkmamızda bizi cesaretlendiren en büyük güç olmuştur” dedi. Avcı, “Ünlü filozof Konfüçyus’un‘Bana söylersen unutabilirim, gösterirsen anımsayabilirim, ama öğrenme sürecine beni de katarsan anlarım ve öğrenirim’ özdeyişi ile Manavgat koleji olarak öğrencilerimizi öğrenmenin merkezine koyan yaratıcılıklarını ortaya çıkaran bireyler yetiştirmek, ülkemizin geleceği gençlerimizi Atatürk ilkelerine bağlı, Cumhuriyet değerlerini ve demokrasiyi benimsemiş ulusal kimliği ile gurur duyan dünyadaki gelişmeleri yakından takip edebilen yabancı dili iyi kullanabilen bireyler olarak yetiştirmek en önemli hedeflerimiz arasındadır.

Manavgat Koleji Ortaokulu olarak öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerini keşfedip geliştirmelerinde, akademik açıdan bir sonraki eğitim programına hazır bulunabilmelerinde ihtiyaç duydukları rehberlik ve desteği onlara sunabilecek bir eğitim programı izleyeceğiz. Deneme Sınavı sonuçlarının alanında uzman öğretmenlerimiz ve rehberlik servisimiz tarafından incelenip, görülen eksiklerin tamamlanmasına yönelik bire bir etüt sistemini ve ödev takip sistemini oluşturduk.

8. Sınıf öğrencilerimizle 2017 Kasım ayında yapılacak olan TEOG-1 sınavına hazırlık programımıza 14 Ağustos 2017 Pazartesi günü başlayacağız.

Manavgat ilçemiz eğitimde Türkiye genelinde önemli yol kat etmiştir, başarı sağlamıştır. Bu başarıda Manavgat eğitim kurumlarının katkısı önemlidir. Manavgat koleji Manavgat’ımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: İyi, eğitim,, iyi, gelecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı