Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 21:29 Bu haber 2165 kez okundu
 
Kadına yönelik şiddetle mücadele toplantısı
Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit başkanlığında, kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Kadına yönelik şiddetle mücadele toplantısı

Ailenin korunması ve kadına yönelik şiddetin önlenmesine dair kanun kapsamında verilen hizmetlerin koordinasyonunu sağlamak verileri toplamak ve değerlendirmek şiddetin önlenmesine yönelik çalışmalarda bulunmak uygulamadan kaynaklanan sorunların giderilmesi ve müdahalelerin arttırılmasına yönelik önerilerde bulunmak ve çözüm önerilerini değerlendirmek amacıyla kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kurumsal İşbirliği ve Eşgüdümün artırılmasına dair 2019 yılı Protokolü kapsamında Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit başkanlığında yapılan toplantıya Manavgat Cumhuriyet Savcısı Tugay İnan, İlçe Jandarma Komutanlığı İlker Özcan, Manavgat İlçe Müftüsü Mustafa Atilla, Manavgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü İsmail Kılıç, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Fuat Bol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, İlçe Koordinasyon Sekreterya Sorumlusu Sosyolog Fatma Erol, İlçe Emniyet Müdürlüğü Cumhuriyet Polis Karakolu Yusuf Balay, Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği polis memuru Esra Koç ve Şelale Polis Merkezi Amirliği kadın masası Muhammed Şamil Duruş da katıldı.
Toplantıda 2020-2021 kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon planı, kadına yönelik şiddetle mücadelede kurumsal işbirliği ve eşgüdümün artırılmasına dair protokol ve 2020-2021 eylem planı kapsamında bilgilendirme ve değerlendirme yapıldı.
Ayrıca 2020-2021 kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon planı kapsamında ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordineli olarak işbirliği içerisinde çalışmalara devam edilmesi kararlaştırılarak, 2020 yılında yapılması planlanan çalışmalar konuşuldu.
 

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Kadına, yönelik, şiddetle, mücadele, toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı