Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 13:59 Bu haber 4318 kez okundu
 
Karaloğlu açılışlar için Manavgat'a geldi
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Sarılar Jandarma Karakol Komutanlığı ve Manavgat Müftülüğü Kültür Merkezi açılışı için Manavgat'a geldi.
YAŞAM Haberi
Karaloğlu açılışlar için Manavgat'a geldi

Açılışlara katılmak için Manavgat'a gelen Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Sarılar Jandarma Karakol Komutanlığı ve Manavgat Müftülüğü Kültür Merkezi açılışlarına katıldı. Açılışta Vali Münir Karaloğlu ile birlikte, Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Sahil Güvenlik Komutanı Albay Sezai Özkurt, İl Müftüsü Osman Artan, Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve çok sayıda davetli katıldı.

Sarılar Jandarma Karakol Komutanlığı’nın açılışında Vali Münir Karaloğlu konuşmasına başlarken, 2 gündür Antalya’da yağan yağmurlar nedeniyle Serik ve Gazipaşa’da vatandaşların seralarını ve tarlalarını su bastığını hatırlatarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Karaloğlu Manavgat’ın turizm, tarım, ticaret ve eğitimle Antalya’nın en hızlı gelişen ve büyüyen ilçelerden bir tanesi olduğunu ifade ederek; "Kırsalda il jandarma komutanlığımız, kent merkezlerinde il emniyet müdürlüğümüz ve mavi vatanda sahil güvenlik komutanlığımız eliyle Antalya’yı Türkiye’nin ve dünyanın en huzurlu kenti yapmak için çalışmaya devam ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz" dedi.
Karaloğlu konuşmasının devamında; “Manavgat’ta biz zaman zaman çok önemli operasyonlarda yapıyoruz. Bu göçle beraber bazı kötü niyetli insanlar Manavgat’ı mesken tutuyor. Adliyemizin denetiminde, savcılarımızın gözetiminde zaman zaman vatandaşa sıkıntı yaratan, vatandaşa çökmeye çalışan yasadışı işlere bulaşmış insanlara karşı operasyonlar yaptık, bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Biz; Manavgat’ta da, Antalya’da da hiç kimsenin şehrimizin huzurunu kaçırmasına izin vermeyeceğiz. Bundan herkes emin olsun. Sarılar merkez olmak üzere çevresindeki 16 mahallemize bugün açtığımız bu karakolumuz üzerinden hizmet vermiş olacağız” dedi. 
Karakolda 30 personelin görev yaptığını anlatan ve vatandaşın başvurularına en kısa sürede cevap verileceğini belirten Vali Karaloğlu’nun konuşmasının ardından, İl Müftüsü Osman Artan’ın okuduğu dua ve kurdela kesimiyle jandarma karakolu hizmete girdi. Sırtköy Muhtarı Mehmet Çil, açılışa katılanlara şiir okudu ve türkü söyledi. 
Açılış sonrası Vali Münir Karaloğlu ve beraberindekiler karakolu gezerek bilgi aldılar.
 
Sarılar Jandarma Karakol Komutanlığı açılışının ardından Manavgat Müftülüğü Kültür Merkezi’nin açılış törenine geçen Vali Münir Karaloğlu, yaptığı konuşmada merkezin caddeye bakan kısmının bir bölümünün iç giyim mağazası olarak kiraya verilmesine tepki gösterdi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın son yıllarda toplumun dini ihtiyaçlarla sosyal ihtiyaçlarını birleştirecek çok önemli faaliyetler yapmaya başladığını söyledi. "Diyanet İşleri Başkanlığı’nın daha önce oluşturduğu boşluğu maalesef hiç arzu etmediğimiz yapılar doldurdu bu ülkede. Şimdi onlarla mücadele ediyoruz" diyen Vali Karaloğlu, yeniden yapılanmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığının doğumdan ölüme kadar hayatın her safhasında olduğunu vurguladı. Vali Münir Karaloğlu sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Allah aşkına şu yaptığınız binaların altına ticarethane koyma hastalığından vazgeçin. Bu binanın yapımına 2 milyon dediniz. Bakın, Manavgat’taki vatandaş bunu vermiş, şurada kiraya verdiğiniz dükkandan kaç para gelecek de buna ihtiyacınız var. Vatandaştan rica etseniz onun kirasını her ay size öder zaten. Şu cadde üzerinde gençlerimizin geleceği pırıl pırıl bir gençlik merkezi yapalım. Şimdi burası kiraya verilmiş ama kiracı boşaltınca kesinlikle orayı kiraya vermeyelim, burası cadde üzerinde güzel bir yer, burayı gençlik merkezine çevirelim” dedi.

Vali Münir Karaloğlu’nun konuşmasının ardından kültür merkezinin yapımına katkıda bulunanlara plaket verildi.  Açılışın ardından Vali Karaloğlu, kültür merkezini gezdi.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Karaloğlu, açılışlar, için, Manavgat'a, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı