Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 21:06 Bu haber 16922 kez okundu
 
Karaloğlu meydan temizliği yapan taraftarı kutladı
Vali Münir Karaloğlu, Cumhuriyet Meydanını temizleyen Antalyaspor taraftar grubu 07 Gençlik’i örnek davranışlarından dolayı tebrik edip bu hassas süreci milletçe hijyen kurallarına dikkat ederek ve zorunlu olmadıkça evden çıkmayarak atlatacağımızı ifade etti.
SPOR Haberi
Karaloğlu meydan temizliği yapan taraftarı kutladı

Antalyaspor Taraftar Grubu 07 Gençlik, korona virüsü önlemek adına Antalya'nın en işlek alanlarından birisi olan Cumhuriyet Meydanı'nda temizlik yaptı. Temizlik yapan taraftarları tebrik eden Vali Karaloğlu “Şehrimizin en yoğun kullanılan meydanlarından bir tanesi Cumhuriyet Meydanını taraftarlar gönüllü olarak temizliyorlar. Ben taraftar grubunu tebrik ediyorum, kutluyorum” dedi.

Az Hareket Az Temas Çok Hijyen
Basın mensuplarına yaptığı açıklamada KOVİD-19 (Korona Virüs)  için önlemlere de dikkat çeken Vali Münir Karaloğlu; “Kural şu: Az temas, az seyahat, çok hijyen! Bunlara uyarsak ve devletimizin almış olduğu kararlara, konan kurallara uyarsak inşallah bu süreci hep beraber millet olarak en az zararla en az sıkıntıyla çözmüş olacağız. Konulan kurallara uymazsak, alınan kararlara uymazsak daha fazla sıkıntı yaşama şansımız var. Bunu arzu etmiyoruz. Türkiye’de de Sağlık Bakanlığı’mızın, Bilim Kurulumuzun almış olduğu kararları biz de Antalya’da harfiyen uygulamaya çalışıyoruz. Bundan sonra da uygulamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sahte Haberlere İtibar Etmeyin
Korona virüs hakkında asılsız paylaşılan bilgilere de değinen Karaloğlu, "Sosyal medyada dolaşan sahte haberlere, ses kayıtlarına kesinlikle kimse itibar etmesin. Devletimiz çok şeffaf bir şekilde süreci yönetiyor. Devlet kanalından gelmeyen hiçbir bilgiye itibar etmeyin" uyarısında bulundu.

Antalyaspor Taraftar Grubu 07 Gençlik üyelerinden 60 kişi ilk olarak ellerine eldiven, yüzlerine ise maske taktı. Kendi önlemlerini aldıktan sonra hortumla meydanı yıkayan ekip, ardından deterjanla tüm alanları temizledi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Karaloğlu, meydan, temizliği, yapan, taraftarı, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı