Haber Detayı
23 Eylül 2017 - Cumartesi 09:21 Bu haber 934 kez okundu
 
Karasinekle mücadele sürüyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat’ın dört bir yanında karasinekle mücadele hız kesmiyor. Bayram öncesi başlatılan çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.
YAŞAM Haberi
Karasinekle mücadele sürüyor

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat’ın dört bir yanında karasinekle mücadele hız kesmiyor.  Bayram öncesi başlatılan çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı Kurban Bayramı öncesi ve sonrasında yoğun şekilde başlattığı karasinek, sivrisinek ve haşereyle mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Manavgat merkezi ve kırsal mahallelerde kurban pazarlarının kurulduğu noktalar, sinek ve haşere üremesine karşı sürekli ilaçlanıyor. Çöp konteynerleri, imalathaneler, kasaplar, kesimhaneler ve bulaşıkhane çevrelerinde karasinek mücadelesi yapılıyor.

HER NOKTADA BİR EKİP

Manavgat’taki ilaçlama çalışmaları 48 ayrı ekiple yürütülüyor. Çalışmalarda mistblower araçları da kullanılıyor. Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş, “Sinekle mücadele konusunda son iki yılda önemli mesafeler aldık. Manavgat’ın 106 mahallesinde 16 ULV aracı, 3 mistblower aracı, 20 termal sisleme aracı ve 130 personel ile çalışmalar belirli periyotlarla yapılıyor. Kurban Bayramı öncesi karasinek artışı nedeniyle ekiplerimiz kurban satış noktaları, kesimhaneler çevresinde çalışmaları yoğunlaştırdı. Bayram sonrası da aynı titizlikle sinekle mücadele çalışmaları devam ediyor “ dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Karasinekle, mücadele, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı