Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 17:18 Bu haber 4724 kez okundu
 
Kardeş ilçe Devrek Antalya’yı ziyaret etti
Antalya Valisi Münir Karaloğlu önderliğinde Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen yönetiminde yürütülen Gelin Kardeş Olalım Projesi kapsamında Manavgat ilçemizin kardeşi olan ve ilimizde çalışma ziyaretinde bulunan Zonguldak’ın Devrek İlçesinden gelen İlçe Müdürlüğü personeli ve çiftçilerden oluşan heyet İl Müdürlüğümüze ziyarette bulundu.
YAŞAM Haberi
Kardeş ilçe Devrek Antalya’yı ziyaret etti

Devrek heyetini kabul eden İl Müdürü Mustafa Özen “Hepiniz ilimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bu proje ile ülkemizin dört bir yanından 18 ilçe ile kardeş olduk. Tüm kardeşlerimiz gibi sizleri de burada görmekten mutluluk
duyuyoruz. Gelin Kardeş Olalım Projesi ile bilgi aktarımı ve tecrübe paylaşımlarımıza devam ederek kardeşlik bağlarımızı güçlendiriyoruz. Şu ana kadar yapılan çalışmalar son derece umut verici. Bu proje ile Antalya’nın tarımsal anlamda edindiği tecrübeleri kardeş ilçelere aktarmak ve o ilçelerin de tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz. Bu süreçte Hakkari Çukurca’da Kültür Mantarı yetiştiriciliği için attığımız adımlar, İzmir Selçuk’ta il müdürlüğümüz desteği ile turunçgile ciddi zararlar veren unlu bite karşı verilen biyolojik mücadelenin başarısı, Konya Tuzlukçu’da kurduğumuz deneme seralarında yetişen domatesin yüksek verimi gibi örnek verebileceğimiz başarılı uygulamalar bizleri ayrıca mutlu ediyor. Bu vesile ile sizlerin ilimizde yapacağınız çalışma ziyaretinden maksimum fayda sağlamanızı ümit ediyor başarılar diliyorum.” Dedi. Devrek heyeti daha sonra Dünyanın en büyük örtüaltı (seracılık) tarım sektörü fuarı Growtech’i ziyaret ederek tarımdaki son gelişmeleri yakından görme şansı buldu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Kardeş, ilçe, Devrek, Antalya’yı, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı