Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 08:56 Bu haber 3509 kez okundu
 
Karsu; Side Antik Tiyatro'da konser verdi
Piyanist, besteci, söz yazarı Türkiye'nin en genç yeteneklerinden Karsu Dönmez, 18. Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte Side Antik Tiyatro'da muhteşem bir konser verdi.
KÜLTÜR Haberi
Karsu; Side Antik Tiyatro'da konser verdi

Şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki 50 kişilik Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile 3 bin yıllık Side Antik Tiyatro'da sahne alan Karsu Dönmez, muhteşem sesi ve yorumlarıyla dinleyicileri kendine hayran bıraktı.  Karsu'yu izlemeye Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, eşi Hatice Sözen ile birlikte gelirken, 15 bin kişilik tiyatronun tüm koltukları doldu. Sahneye kırmızı elbisesi ile çıkan 29 yaşındaki sanatçı, esprili konuşmaları ve dinleyicilere hitabı ile büyük alkış aldı. 

KARSU; “HAYATIMIN KONSERİNİ VERİYORUM”
“Bu benim hayatımdaki en büyük ve en anlamlı konser” diyen Karsu, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile sahne almaktan da büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Karsu, “Bu benim hayatımdaki en büyük konserim olacak. O yüzden çok heyecanlıyım. 3000 yıllık tarihi bir tiyatroda binlerce kişiye hitap edeceğim. Orkestraya da teşekkür ederim. Şef Oğuzhan Kavruk, süper bir şef. Şu an hayatımın en büyük ve en güzel konserini veriyorum. Her zaman eserlerimi antik tiyatroda seslendirmeyi hayal ediyordum ve bu hayalim gerçekleşti. Bana bu imkanı sağlayan Belediye başkanı Şükrü Sözen, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve Side-Manavgat'a sonsuz teşekkür ediyorum” dedi. 
ALBÜMÜ EKİM AYINDA ÇIKACAK
Karsu Dönmez, konserinde yeni bir albüm hazırlığında olduğunu ve bu albümden şarkılar çalmak istediğini söyledi. Albümü seyahat ederek yaptığını anlatan Karsu, önce ilham almak için Los Angeles'a gittiğini sonra Datça'da bir dağ içinde müzik yazdığını, sonra Endonezya'nın Bali adasında sözlerini yazdığını dile getirdi. Karsu, albümü bitirmek için de Çin'e gittiğini söyledi. Karsu, “Ekim ayında albümüm çıkacak. Umarım beğenirsiniz” diyerek yeni albümünden “İtiraf” isimli parçasını Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendirdi.
ÇIPLAK AYAKLA DANS ETTİ
Karsu, “Gezi Bağları” şarkısı ile başladığı konserinde “Hatırla Sevgili”, “Bırak Beni Böyle”, kendi yazdığı “Sana Ne, Kime Ne” isimli parçaları seslendirirken yeni albümünden de eserler okudu. Hollandalı gurbetçi bir ailenin kızı olan dünyanın pek çok ülkesinde konserler veren 29 yaşındaki sanatçı büyük beğeni topladı. Programını ayakkabılarını çıkarıp, saçlarını da açarak çıplak ayakla dans ederek tamamlayan Karsu, yoğun alkış üzerine “Jest Oldum” parçasını iki kere seslendirdi. Ünlü sanatçının anne ve babası da izlemeye gelerek sahnede yalnız bırakmadı. Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'na teşekkür çiçeğini Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ceylan verirken, Karsu'ya “Özgürce Yaşa Manavgat”  plaketini Belediye Başkanı Şükrü Sözen verdi. Başkan Sözen, “Hayatımda dinlediğim en güzel sesine plaket vermekten büyük onur duydum” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Karsu;, Side, Antik, Tiyatro'da, konser, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı