Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 11:58 Bu haber 3471 kez okundu
 
Kaymakam Yiğit, “Çocuklarımızın güvenliği bizim güvenliğimizdir”
Manavgat Kaymakamlığınca, yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde çocuklar ve gençlerin huzur ve güven içinde bir eğitim öğretim yılı geçirebilmesi için okul ve çevresinde bir dizi güvenlik tedbirleri alındı.
GÜNDEM Haberi
Kaymakam Yiğit, “Çocuklarımızın güvenliği bizim güvenliğimizdir”

09 Eylül tarihinde başlayacak olan 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı öncesinde huzur ve güven içinde bir eğitim öğretim yılı geçirebilmesi için Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Manavgat Kaymakamlığı Makam Odasında gerçekleşen toplantıya; İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Akbıyık, İlçe Jandarma Komutanı İlker Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, İlçe Sağlık Müdür Yardımcısı Yıldırım Cengiz ve Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Aydın’ın katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda öğrencilerin daha güvenli bir şekilde eğitim ve öğretim yılı geçirebilmesi için birçok karar alındı.

MANAVGAT’TA EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖNCESİ GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALINDI

Toplantı sonrası açıklama yapan Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, toplantıda ülkemizin geleceği olan çocuklarımız ve gençlerimizin huzur ve güven içinde bir eğitim öğretim yılı geçirebilmesi bir dizi tedbirler aldıklarını söyledi. Yiğit, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitiminin güvenliği, bizim güvenliğimizdir ilkesinden hareketle, eğitim dünyasındaki bütün paydaşların ve çalışan arkadaşlarımızın konu üzerinde gerektiği gibi hassas olmasını ve öğrencilerin iyi bir eğitim sezonu geçirmelerini temenni ederim” dedi.  Geçtiğimiz yıllara oranla öğrencilerin daha huzurlu ve güvenli bir eğitim öğretim yılı geçirmeleri için okul ve çevresinde tedbirleri artacaklarını kaydeden Kaymakam Yiğit, şunları söyledi:

KAMERALAR İYİLEŞTİRİLEREK ÖĞRENCİLERİMİZİN DAHA GÜVENLİ OLMASI SAĞLANACAK.

“Servis araçlarıyla ilgili planlamalarımızı yaptık. Öncelik dereceli okullara takılacak güvenlik kameralarının KGYS’ye uyumlu olmasına dikkat edilmesi, bu konuda İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı arasında sıkı bir işbirliği ve koordinasyon içinde olunacak, diğer okullarda ise güvenlik kamera sistemlerinin kurularak ve çalışır durumda bulunduracağız”

OKUL ÇEVRESİNDE EMNİYET BİRİMLERİNCE GÜVENLİK ARTIRILACAK.

 “Okul çevrelerinde güvenlik tedbirlerinin arttırılarak, güvenlik birimlerince her okula Okul Polisi/Okul Jandarması görevlendirilmesini sağlayacağız. Okul bölgelerinde metruk bina olması halinde Kaymakamlık olarak bizlere bildirilmesini, okul önlerinde uyuşturucu ve uyarıcı maddeler başta olmak üzere tek sigara satışlarının olmaması için denetimleri artıracağız.”

OKUL GİRİŞ-ÇIKIŞLARINDA TRAFİK TİMLERİ GÖREV YAPACAK

Okul çevrelerinde özellikle giriş-çıkış saatlerinde trafik timlerince güvenlik tedbirleri alınacak.

SERVİS ARAÇLARI PERİYODİK OLARAK DENETLENECEK

“Okul servis araçlarının denetimlerini aksaksız ve periyodik olarak yapılması, bu yıl ilk defa olarak servisçiler için uygunluk belgesi düzenlenmesine başlanacak. Servisçiler Odası tarafından servis hizmeti veren şoförlerin öğrencilere davranış konusunda eğitim toplantısı yapılacak.”

OKUL YAKINLARINDAKİ İŞYERLERİNE SIKI DENETİM YAPILACAK

“Okul yakınlarındaki işyerlerinin denetiminin ilgili kurumlarca sağlanması, seyyar satıcı, vb. faaliyetlere izin verilmeyecek. Okul yakınlarındaki internet kafelerin ilgili komisyonlarımızca denetlenecek”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kaymakam, Yiğit,, “Çocuklarımızın, güvenliği, bizim, güvenliğimizdir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı