Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 11:41 Bu haber 5333 kez okundu
 
Kaymakam Yiğit fakülte inşatını inceledi
Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit fakülte inşaatını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Kaymakam Yiğit fakülte inşatını inceledi

Manavgat Yüksek Öğretim Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Vakfı'na (MAYÖV) yapılan bağışla, yer teslim tarihi olan 10.04.2020 tarihinde yapımına başlanan 'Akdeniz Üniversitesi Gülten & Ayten Çağıran Yerleşkesi Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi ile Manavgat Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Binaları ve Altyapı' inşaatını ziyaret eden Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit süreçle ilgili bilgi aldı. 

Covid 19 Pandemisine rağmen yüklenici Köroğlu İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından tüm önlemler alınarak yapılan çalışmalar olabildiğince hızlı bir şekilde devam ediyor.
Manavgat Yüksek Öğretim Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Vakfı (MAYÖV) Başkanı Dr. Muammer Güneş'in yapmış olduğu ön bilgilendirmenin ardından, MAYÖV adına fakülteler inşatı ile ilgili teknik açıklamaları Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MASİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Sorumlu Mühendis Hüseyin Cengiz yaptı. 
Cengiz açıklamasında; Akdeniz Üniversitesi Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaatının 01.04.2020 tarihinde başladığını, 300 günlük süre konulmuş olmasına rağmen iş bitim süresi olarak hedeflerinin 270 gün olduğunu, 30.12.2020 tarihinde işi bitirmiş olmayı hedeflediklerini ifade etti.
Mevcut betonarme yapının bir blokundak bir kat diğer blokundaki üç kat, üç yeni yangın merdiveni betonarmesi tamamlandığını ifade eden Cengiz, "Tamamlanan bu blokların duvarları örülmüş, kaba sıvası alçı sıvası tamamlanmıştır" dedi.
Cengiz bilgilendirmesinde; "Eski projeye ek olarak projelendirilen 1500 m2 taban alanı yerleşimli konferans salonunun  betonarmesi tamamlanmış duvarları örülmüştür. Sıvası devam etmektedir. Mekanik altyapısı elektrik altyapısı devam etmektedir. Asma tavan imalatı devam etmektedir.  İnşaatın bitirilme oranı beklenenin üstünde olarak 65-70 oranındadır.
Yüklenicinin sorumluluğundaki imalatların tamamının Aralık-2020 de bitmesi beklenmektedir.
Yüklenici sorumluluğunda olmayan diğer işler ve imalatlar için Vakfımızca yapılan çalışmalar sürmektedir" dedi.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Kaymakam, Yiğit, fakülte, inşatını, inceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı