Haber Detayı
05 Eylül 2020 - Cumartesi 14:44 Bu haber 14925 kez okundu
 
Kaymakam Yiğit’ten maske uyarısı
Side’de denetim yapan Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, esnaf ziyaretleri sırasında orada bulunan yabancı turistlerle İngilizce sohbet ederek maske takmaları konusunda uyarıda bulundu. Koronavirüs denetimlerinin sıklıkla gerçekleştirileceğini ifade eden Kaymakam Yiğit, halkı tedbirli olmaya davet ederek, “Bu mücadelede en büyük gücümüz maske, mesafe ve temizliktir” dedi.
GÜNDEM Haberi
Kaymakam Yiğit’ten maske uyarısı

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda Manavgat genelinde Koronavirüs tedbirleri kapsamında sıkı denetimlere devam ediliyor. Side’de yapılan denetimlere katılan Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, ziyaret ettiği esnaf ve vatandaşlardan sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kurallarına sıkı bir şekilde uymalarını istedi. Ziyaret sırasında orada bulunan ve maske takmayan yabancı turistlerle de bir süre İngilizce olarak sohbet eden Kaymakam Yiğit, turistlere maske uyarısında bulunarak maske takmalarını istedi.

Manavgat genelinde ekiplerin koronavirüs tedbirleri kapsamında gün boyu sıkı denetimler gerçekleştirdiğini ifade eden Kaymakam Yiğit, “Side antik kentte yaptığımız denetimlerde, genel anlamda esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın duyarlı olduğunu gördük.  İşyerlerinde kuralların uygulandığını görmek bizi mutlu ediyor. Denetimlerde salgın ile mücadelede riayet edilmesi gerekenleri esnaf ve vatandaşlara hatırlatıyoruz. Tedbirlere dikkat etmedikçe maalesef vaka sayısı artıyor. Bizler vatandaşımızı maske, mesafe, temizlik konusunda hassasiyeti artırmaya davet ediyoruz. Çünkü bu mücadelede en büyük gücümüz maske, mesafe ve temizliktir. Denetimlerimiz sürecek” dedi.

Kaymakam Yiğit’e Side’de gerçekleştirdiği denetimlerde Manavgat İlçe Jandarma Komutanı Yarbay İlker Özcan, Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Ömer Zafer Karaaslan, Side Selimiye Jandarma Karakol Komutanı Başçavuş Mustafa Şen, Manavgat Belediyesi Zabıta Amiri İbrahim İşbilir de eşlik etti.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Kaymakam, Yiğit’ten, maske, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı