Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 20:02 Bu haber 4755 kez okundu
 
Kestelspor federasyona şikayet edildi
Bölgesel Amatör Lig 7. Gruptaki 21. hafta karşılaşmalarına Kestelspor- Manavgat Belediyespor maçı damga vurdu.
SPOR Haberi
Kestelspor federasyona şikayet edildi

Manavgat Belediyespor, Kestelspor'la deplasmanda seyircisiz oynanacak karşılaşmaya  büyük umutlarla çıkmıştı. Karşılaşmanın sonuna kadar umudunu kaybetmeyen Manavgat Belediyespor uzatmaların sonunda yediği gol ile yıkıldı. 

Ancak maçın skorundan daha çok maçın yönetimi ve seyircisiz oynanması gerekirken gerekli önlem alınmayıp, bu yasağın delindiği iddiası gündem oldu. Yan sahada oynanan bir maç için orada bulunduğu iddia edilen seyircilere oynayan ve sevincini onlarla paylaşan Kestelspor görüntüleri Bölgesel Amatör Lig 7. Gruptaki bütün takımlar ve taraftarlarca yakından takip ediliyor. 
Manavgat Belediyespor, maçın video görüntüleri ile birlikte federasyona gerekli başvuruyu yaparken Isparta 32 Spor ile Karamanspor'dan da tepkiler geliyor. Isparta 32 Spor Kulüp Başkanı Atakan Yazgan Türkiye Futbol Federasyonu ve Amatör İşler Müdürlüğü'ne itiraz ettiklerini açıklayarak; "Özellikle Kestelspor müsabakalarında tüm 7. grup taraftarlarının ve yöneticilerinin de tepkilerine neden olan şaibeli pozisyonlar yaşanmaktadır. Bu haksızlıkların ekran görüntüleri elimizde mevcuttur. Kestelspor ve yönetimi kural tanımaz bir tutum sergilemektedir. Yaşanan bu son ihlalde sabırlar tükenmiştir" dedi.
Karaman Belediyespor'un sosyal medya hesabından ise; "Düzen kirli, niyetler bozuk ama biz yolumuzdan dönmeyeceğiz. Her şeye ve herkese rağmen biz şampiyon olacağız!" açıklaması yapıldı.
Manavgat Belediyespor- Kestelspor maçında çiğnenen taraftar yasağı konusunda Bölgesel Amatör Lig 7. Grubun ve özellikle zirveye oynayan takımların gözleri Türkiye Futbol Federasyonuna ve Amatör İşler Müdürlüğü'ne çevrildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kestelspor, federasyona, şikayet, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı