Haber Detayı
02 Aralık 2020 - Çarşamba 21:51 Bu haber 3907 kez okundu
 
Kış lastiği uygulaması başladı
Trafik ve yol güvenliğinin sağlanması amacıyla Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca uygulamaya konan Kış Lastiği Zorunluluğu 01 Aralık 2020 tarihi itibariyle başladı. Antalya’da 6 ilçede her türlü kamyon, kamyonet, otobüs ve ticari ile yolcu ve yük taşımacılığı yapılan araçlarda kış lastiği takmak zorunlu olacak. Manavgat’ın dahil olduğu 14 ilçede ve aralarındaki yollarda kış lastiği takma zorunluluğu aranmayacak.
YAŞAM Haberi
Kış lastiği uygulaması başladı

Kış aylarında vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat etmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca uygulamaya konan kış lastiği takma zorunluluğu 01 Aralık 2020 tarihi itibariyle başladı. 01 Nisan 2021 tarihine kadar devam edecek olan uygulama kapsamında Antalya Valiliği’nin aldığı karar ile Antalya’da Akseki, Elmalı, İbradı, Gündoğmuş, Korkuteli ve Kaş İlçesi Ortabağ Mevkiinde tüm kamyon, çekici, tanker, otobüs ve kamyonet türü araçlar ile Karayolu Taşıma Yönetmeliği uyarınca “A” türü yetki belgelerine kayıtlı otomobiller, ticari amaçlı yolcu ve yük taşımacılığı yapan araçlar kış lastiği takmak zorunda.

6 ilçenin dışında aralarında Manavgat’ın da bulunduğu Aksu, Muratpaşa, Kepez, Kumluca, Konyaaltı, Döşemealtı, Kaş, Demre, Finike, Kemer, Serik, Alanya ve Gazipaşa ilçelerinde ve bu ilçeler arasındaki yollarda kış lastiği takma zorunluluğu bulunmuyor. Ancak kış lastiği takma zorunluluğu bulunan ilçelere ve il dışına yapılacak seyahatlerde kış lastiği takılmak zorunda.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör:
Etiketler: Kış, lastiği, uygulaması, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı