Haber Detayı
16 Ağustos 2017 - Çarşamba 09:34 Bu haber 1003 kez okundu
 
Köpeği ezdi, ehliyetine el kondu
Antalya’da köpeğin ölümüne sebep olan araç sürücüsünün ehliyetine, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce Trafik Kanunu’nun 45. maddesine istinaden el konuldu.
ASAYİŞ Haberi
Köpeği ezdi, ehliyetine el kondu

Antalya’da köpeğin ölümüne sebep olan araç sürücüsünün ehliyetine, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce Trafik Kanunu’nun 45. maddesine istinaden el konuldu.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada: “17 Temmuz günü saat 12.00 sıralarında sevk ve idaresinde bulundurduğu araç ile Ünsal Mahallesi 5069 sokak üzerinde bir köpeğin üzerine aracını sürmesi sonucu ölümüne neden olan ve bazı basın yayın organlarında ve sosyal paylaşım sitelerinde; “Bulun bu caniyi”, “Bilerek köpeği ezdi”, “Cinayet gibi” şeklinde haberler yayınlanan araç sürücüsü E.K. ilgili birimlerimizce yakalanarak hakkında 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na Muhalefetten işlem yapılmıştı.

Hakkında adli ve idari işlem yapılan E.K., Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce 15 Ağustos günü 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu madde 45'deki;  “Sürücü belgesi sahibi kişide sağlığı bakımından sürücülüğe engel aşikar bir değişikliğin görülmesi ve tespiti hâlinde trafik görevlilerince sürücü belgesi geri alınarak, kişinin sağlık kuruluşlarında muayenesi istenir. Sağlık şartları bakımından sürücülüğe engel bir hâlinin olmadığı veya mevcut olan bu hâlin daha sonra ortadan kalktığı sağlık raporuyla tespit edildiği takdirde, sürücü belgesi kişiye iade edilir” hükmüne istinaden sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş ve adı geçen sürücü E.K. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce "tam teşekküllü sağlık raporu aldırılarak, psikolojik değerlendirmeye tabi tutulduktan sonra sürücü olup olamayacağı konusunda rapor verilmesi" amacıyla görevliler refakatinde İl Sağlık Müdürlüğüne sevki yapılmıştır” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Köpeği, ezdi,, ehliyetine, el, kondu,
Yorumlar
Haber Yazılımı