Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 08:21 Bu haber 4448 kez okundu
 
Korkutelili kadın çiftçiler Selçuk’ta
Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü; uygulamakta olduğu örnek bir proje kapsamında her ay Antalya’nın bir ilçesinden 15 kadın üretici ile ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerine gezi programı düzenliyor.
KÜLTÜR Haberi
Korkutelili kadın çiftçiler Selçuk’ta

Proje ile ilgili Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada” İl Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan tarımla uğraşan, tarımın yükünü büyük oranda çeken Toprağın Sultanları olarak adlandırdığımız kadın çiftçilerimizin bir nebze olsun güzel vakit geçirmelerini amaçlayan Antalya’nın 19 ilçesinde her ay 1 ilçeden 15 kadın üreticimizi ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini barındıran yerlere gezi düzenlediğimiz “Toprağın Sultanları” projesi kapsamında kadın çiftçilerimizle ülkemizin kültürel ve doğal güzelliklerini gezmeye devam ediyoruz.
“Toprağın Sultanları” projesi kapsamında bu ay Korkuteli ilçesinde Tarım ile uğraşan kadın çiftçilerimizle beraberdik. Kadın çiftçilerimizle birlikte Antalya Valisi Münir Karaloğlu önderliğinde İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen yönetiminde yürütülen Gelin Kardeş Olalım Projesi kapsamında İl Müdürlüğümüz ile kardeş olan İzmir’in Selçuk ilçesi ve şirin beldesi Şirince’yi ziyaret ettik. Antalya Korkuteli’den yola çıkan kadın çiftçilerimiz öncelikle Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci’yi makamında ziyaret etti. Kaymakam Ekrem İnci Toprağın Sultanları projesini çok beğendiğini, Gelin Kardeş Olalım projesi ile Antalya İl Müdürlüğü ile kardeş olduklarını ve tarımın en büyük emekçisi olan Antalyalı kadın çiftçilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Samimi bir sohbet havasında geçen ziyaretin ardından Kaymakam Ekrem İnciye hediyeleri takdime edildi. Sonrasında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret eden Korkutelili kadın çiftçiler Şirince’deki tarihi evler ile Meryemana evini gezip bol bol fotoğraf çektiler ve hediyelik eşya aldılar. Geziden çok memnun olan Korkutelili kadın çiftçiler unutulmaz bir gün geçirdiler.

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Korkutelili, kadın, çiftçiler, Selçuk’ta,
Yorumlar
Haber Yazılımı