Haber Detayı
07 Şubat 2020 - Cuma 22:05 Bu haber 4434 kez okundu
 
Köy okulları gülüyor
Manavgat merkezli sosyal sorumluluk projesi Hayallerimin Elinden Tut, 7 bölgeden 81 il’e köy okulları için çalışmalarını sürdürüyor.
YAŞAM Haberi
Köy okulları gülüyor

Üç yıl önce Manavgatta başlatılan ve kısa süre içinde Türkiye’nin dört bir yanına yayılarak 81 ilden 470’den fazla okulla çalışma gerçekleştiren Hayallerimin Elinden Tut projesi çok sayıda il ve ilçeden gönüllü vatandaşların desteğiyle köy okullarının yanında olmaya devam ediyor. Proje ekibi, proje kapsamında her kış döneminde başlattıkları Çocuklar Üşümesin çalışması ile okullara atkı, bere, eldiven ve çorap yolluyor. Gönüllüler tarafından hazır olarak da temin edilen, fakat çoğunluğu el emeği olan bu hediyeler çocukların yüzünü güldürüyor. Genellikle merkeze uzak kırsal alanlarda bulunan köy okullarına yollanan bu hediyeler dördüncü kez başlatılan Çocuklar Üşümesin çalışmasıyla sadece 25 Ekim 2019 tarihinden bugüne 3000’den fazla çocuğa ulaştı. Başta İstanbul olmak üzere çeşitli il ve ilçelerde gönüllülerin bir araya gelerek ya da bireysel olarak örüp projeye yolladıkları el emeği ürünler kış dönemi boyunca sürekliliğini koruyacak.
Hayallerimin Elinden Tut Sosyal Sorumluluk Projesi kurucu sorumlusu Rabia İnci ÖZEN; “Her yıl daha fazla büyüyor, daha fazla gönüllüye ulaşıyor, daha çok okulla çalışma gerçekleştiriyoruz. Özellikle bu yıl Çocuklar Üşümesin etkinliğimize ilgi oldukça fazla. İstanbul’da her hafta salı günleri İstanbul’un çeşitli ilçelerinde gönüllü mekanlara davet edilen İstanbullu gönüllülerimiz çocuklar için atkı bere eldiven boyunluk örüyor ve tarafımıza yolluyor. İpler çeşitli sponsorlarımız aracılığıyla temin ediliyor. Bireysel olarak ören gönüllülerimiz çalışmalarını evlerinde ya da işyerlerinde fırsat buldukça devam ettiriyor. Müthiş bir imece kavramı, özveri, hassasiyet ve birliktelik söz konusu. Toplamda ulaştığımız öğrenci sayısı 21.000’e ulaşırken, küçük bir kıvılcımın tüm ülkeyi sarıyor olması gurur verici. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizle” dedi. 
Destek vermek isteyen vatandaşlar gönüllü örgü ekibi için ip desteği sağlayabilir ya da atkı, bere, eldiven, çorap veya boyunluk alarak projeye katkı sunabilir. 
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Köy, okulları, gülüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı