Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 19:39 Bu haber 2149 kez okundu
 
Kros Milli Takımı Portekiz’e gitti
Avrupa Kros Şampiyonası’nın iddialı ekiplerinden biri olan Türkiye Kros Milli Takımı, Fatih Çintimar başkanlığındaki geniş kafileyle Portekiz’e gitti.
SPOR Haberi
Kros Milli Takımı Portekiz’e gitti

Portekiz’in başkenti Lizbon’da 8 Aralık Pazar günü yapılacak olan 26. Avrupa Kros Şampiyonası’nda genel sıralamanın zirvesini hedefleyen Türkiye, organizasyonun yapılacağı ülkeye gitti. TAF Başkanı Fatih Çintimar’ın başkanlık ettiği kafilede 24 atlet bulunuyor.

Başkan Fatih Çintimar, genç bir kadroyla yarışacakları Avrupa Kros’ta son yıllarda olduğu gibi üstün bir performans çizeceklerine inandığını söyledi. Çintimar, “Avrupa’da takım şampiyonluğu için iddialıyız. Avrupa Atletizm Birliği’nin istatistiklerine göre, tüm üye ülkeler arasında bu şampiyonada en fazla madalya alan dört ülkeden biriyiz. Bugüne de 20 şampiyonluk elde ettik. Lizbon’da bu sayıyı artıracağız ve takım zaferiyle birlikte İstiklal Marşı’nı çaldıracağız” diye konuştu.

EA YASEMİN’İ MANŞET YAPTI
Milli Takım’ın yıldız atletlerinden Yasemin Can, Lizbon’da üst üste dördüncü zaferini ararken, bu konuyu işleyen Avrupa Atletizm Birliği de, haberinde milli atleti manşete taşıdı. EA haberinde sakatlıktan dolayı pist sezonunun bir bölümünü pas geçen Can’ın Avrupa Kros’ta en güçlü favori olduğu vurgulandı. Haberde, Türkiye’nin kadınlar takımda Meryem Akdağ ve Esma Aydemir gibi iki önemli isminin de katkısıyla takım şampiyonluğunu kovalayacağı da belirtildi. 

TÜRKİYE’NİN LİZBON’DA YARIŞACAK OLAN ATLETLERİ ŞÖYLE:
Büyük Erkekler: Sezgin Ataç, Ali Kaya, Aras Kaya, Ramazan Özdemir

U23 Erkekler: 
Ahmet Alkanoğlu, Hüseyin Can, Kenan Sarı 

U20 Erkekler: 
Ayetullah Aslanhan, Muhammed Can Çatal, Tarık Demir, Ahmet Mutlu

Büyük Kadınlar: 
Meryem Akdağ, Esma Aydemir, Yasemin Can, Remziye Erman

U23 Kadınlar: 
Bahar Atalay, Burcu Subatan, Damla Çelik, Sümeyye Erol, Betül Gülengül

U20 Kadınlar: 
Ayşe Ecer, Sıla Ergün, Elif Şura Özdemir, Hatice Yıldırım
HABER MERKEZİ

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kros, Milli, Takımı, Portekiz’e, gitti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı