Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 08:44 Bu haber 1670 kez okundu
 
Kulaçlar Ay-Yıldız için atıldı
Türkiye Yüzme Federasyonu bölge karmaları seçme müsabakaları İstanbul’da gerçekleştirildi.
SPOR Haberi
Kulaçlar Ay-Yıldız için atıldı

Antalyaspor yüzme takımı, milli takımı altyapısını oluşturacak jenerasyonun seçildiği bu yarışlarda aldığı başarılı sonuçlarla altyapısı en güçlü kulüplerden biri olduğunu gösterdi.

ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEKLER
Müsabakalara yüzme takımı erkeklerde; Ege Mert Öztürk, Poyraz Şan Aşkın, bayanlarda; Sevim Eylül Süpürgeci, İpek Derin Eğin, Naz Albayrak, Ela Ulucan ve Elif Eylül Şanalacak, elde ettikleri derecelerle ilk sekize girip bölge karmasında yer almaya hak kazandı. Bölge karmalarına seçilen sporcular 2020 yılının mart ve nisan aylarında yurt dışında düzenlenecek müsabakada ülkemizi ve Antalya’yı temsil edecek.

7 SPORCU KATILIYOR
Antalyaspor yüzme takımı baş antrenörü Turgay Demircioğlu, Türkiye genelinde bölge karmalarına en çok sporcu katılımını sağlayan kulüp olarak büyük bir başarıya imza attıklarının altını çizerek, “İleride milli takımımızı teşkil edecek altyapıya 7 sporcu ile katılmak bizleri gururlandırıyor. Bu başarı, düzenli çalışmanın yanında kulübümüzün ve velilerimizin özverili gayreti ile gerçekleşti” dedi.

SIRADA YENİ REKORLAR VAR
Yüzme Branşı Şube Sorumlusu Alp Özel ise, kulübümüzün kuruluşundan bu yana var olan yüzme branşında Türkiye’nin en güçlü altyapısına sahip olduklarını ifade ederek, “Bütün sporcularımızı 5 yıllık bir program kapsamında yetiştiriyoruz. Bu işin altında çok büyük emek var. Bu hafta, Türkiye’de bütün yıl yüzülerek elde edilen en iyi derecelerin yarışacağı Türkiye Şampiyonası’na 36 sporcumuz ile katılıyoruz. Oradan da rekorlar ve iyi haberler geleceğine inancımız tam” diye konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kulaçlar, Ay-Yıldız, için, atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı