Haber Detayı
26 Mart 2017 - Pazar 15:13 Bu haber 905 kez okundu
 
Kuran mealinde yarıştılar
Zinde Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilen Ufka Yolculuk Bilgi Yarışması, 81 ile ve 893 ilçe ile aynı anda Manavgat’ta da gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
Kuran mealinde yarıştılar

588 bin kişinin kayıt yaptırdığı Ufka Yolculuk Bilgi Yarışması’nın Manavgat ayağı, Türkiye genelinde olduğu gibi saat 10.00’da Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Çağlayan Anadolu Lisesi’nde yapıldı. 120 sorunun sorulduğu ve yaklaşık olarak iki saat süren sınavda öğrenciler Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde sınava girerken, yetişkinler ise Çağlayan Anadolu Lisesi’nde sınava katıldı.

Pazartesi günü akşam saat 20.00’de soru ve cevapların www.ufkayolculuk.com sitesinden yayınlanacağını belirten yarışmanın Manavgat temsilcisi Yüksel Öz, bilgi yarışmasında dereceye gireceklerin 21 Nisan 2017 tarihinde duyurulacağını söyledi.

Yüksel Öz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Zinde Gençlik ve Spor Kulübünün 5.sini düzenlemiş olduğu Ufka Yolculuk Meal Yarışması bütün Türkiye’de ve ilçemiz Manavgat’ta başarı ile tamamlandı. Yaklaşık bin yarışmacının başvuru yaptığı yarışma Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Manavgat Çağlayan Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti. Yarışmaya katılan öğrencilere teşvik ödülleri verildi. Yarışmaya 35 gözetmen gönüllü olarak hizmet verdi. Önümüzdeki yıllarda kitap okuma yarışmalarına devam edilecek. Yarışmaya katılan bütün öğrenci ve diğer katılımcılara teşekkür etmeyi bir borç biliriz, destek veren bütün okullara, değerli öğretmenlerine ve yarışma yapılan Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Manavgat Çağlayan Anadolu Lisesi müdürlerine ayrıca teşekkür ediyoruz”

Sınava giren öğrenciler arasından, sınavın bitmesine 10 dakika süre kalıncaya kadar, sınav yerinden ayrılmayan 30 öğrenciye de kura ile çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Kuran, mealinde, yarıştılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı