Haber Detayı
17 Aralık 2020 - Perşembe 17:21 Bu haber 2779 kez okundu
 
Kutluhan Duran’dan genç boksörlere tavsiyeler
Balkan, Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu bulunan karateci Kutluhan Duran, Kasırga Boks Okulunu ziyaret ederek genç boksörlerle tecrübelerini paylaştı.
SPOR Haberi
Kutluhan Duran’dan genç boksörlere tavsiyeler

Genç Erkek Takım Kata Dalında Türkiye’yi temsil ederek takım halinde Dünya Şampiyonu olan Kutluhan Duran, Manavgat’ta faaliyet gösteren Kasırga Boks Okulunu ziyaret ederek genç boksörlere tavsiyeler verdi. Tecrübelerini paylaşan karateci Duran, genç boksörlere çalışmaktan asla vazgeçmemelerini söyledi.

Yurt dışında yapılan spor organizasyonlarında lobi faaliyetlerinin sıkça yaşandığına vurgu yapan Duran, “Maalesef birçok spor dalında Türk lobisi zayıf kalıyor, lobilerin baskısını organizasyonlarda hissedebiliyorsunuz. Bu nedenle de uluslararası müsabakalara özellikle yurt dışında katılıyorsanız her zamankinden daha fazla performans gösterip dış etkileri en aza indirmeniz gerekiyor” diye konuştu.

Milli sporcu olmanın önemine de değinen Duran, “Bir sporcunun en büyük hayali milli formayı giyerek ülkesini temsil etmektir. Milli formayı giymek içinde çok çalışmak, durmadan çalışmak ve yaptığı sporu en iyi şekilde icra etmesi gerekiyor. Milli formayı giyip Türkiye’yi uluslararası bir şampiyonada temsil ettiğiniz zaman, üstelik derece de yaparsanız birçok avantajda yanında geliyor. Örneğin ben milli takımda dünya şampiyonu olarak gelir elde ettim, ayrıca dahil olduğum kulüpten de maaş alıyorum. Üniversiteye de çok rahat milli takım kontenjanından faydalanarak girebiliyorsunuz, ben aldığım maaş ile aileme yük olmadan hem sporumu icra ettim hem de üniversitede okuyorum” diye konuştu.

Spor yaparken mutlaka performans düşüklüğü, moral bozukluğu gibi dönemlerin yaşandığını ancak bu dönemlerin, kendilerini tanıyan antrenörleri ile beraber aşılabileceğini söyleyen Duran, “Antrenörünüzün dediklerini uygulayın, sözlerini dinleyin, size bir şey söylüyorsa yapın, çünkü bizi kendimizden sonra en iyi onlar tanır, limitimiz nedir, nerede tıkanıyoruz onlar bizden daha iyi görüp tespit ediyor ve çalışmaları ona göre şekillendiriyor” diye konuştu.

Kutluhan Duran’a genç boksörlere tecrübelerini paylaştığı sohbet programına katıldığı için teşekkür eden Kasırga Boks Okulu Antrenörü Mustafa Sümer, “Genç sporcularımıza motivasyon katmak amacıyla, onlara en iyi rol model olabilecek Kutluhan Duran’ın aramıza gelerek tecrübelerini paylaşması bizleri çok mutlu etti. Bir sporcunun azim ve çok çalışma ile neler başarabileceğini çok iyi gördüler. İnşallah bugüne kadar gösterdikleri azim ve ruhu bundan sonrada göstermeye devam ederler. Kutluhan Duran’a da bu paylaşımı için teşekkür ediyor, başarılarının devam etmesini diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kutluhan, Duran’dan, genç, boksörlere, tavsiyeler,
Yorumlar
Haber Yazılımı