Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 18:17 Bu haber 3451 kez okundu
 
Kuyumcuyu soyguncuları yakalandı
İbrahim Sözen Caddesi'ndeki bir kuyumcudan 28 Aralık'ta başlayıp 29 Aralık 2019'da gerçekleştirdikleri soygunla; 9 kilogram 22 ayar, 8 kilogram 14 ayar olmak üzere yaklaşık toplam 3.5 milyon TL değerinde altını çalan 8 kişi, yurt dışına çıkma hazırlığı yaparken yakalandı.
ASAYİŞ Haberi
Kuyumcuyu soyguncuları yakalandı

İbrahim Sözen Caddesi'ndeki Ramazan Arıkan'a ait kuyumcunun zemininde bulunan kelebek camdan işyerinin bodrum katına inmek suretiyle işyerinde bulunan çelik kasanın alt muhafaza kısmının kesilmek suretiyle kasada bulunan 9 kilogram 22 ayar, 8 kilogram 14 ayar olmak üzere yaklaşık toplam değeri 3.5 milyon TL değerinde altını çaldığı iddiası ile Ukrayna uyruklu R.B ve S.N, Moldova uyruklu R.G, E.B, L.Ö ile Türk vatandaşları Y.K, H.T. ve T.K. yakalandı.

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonlarda; hırsızlık olayı sonrasında olayı gerçekleştiren 4 şüpheli şahsın Manavgat'tan otobüse binerek Antalya'ya geldikleri belirlendi. Antalya'da bu şahısları Moldova uyruklu A.H. isimli şahsa ait Bulgar plakalı aracın aldığı ve Kemer istikametine gittikleri, aynı aracın 30 Aralık 2019 günü Bulgaristan’a geçiş yaptığı, aynı gün A.H. isimli şahsın yaya olarak tekrar Türkiye'ye girdiği; şahsın 30 Aralık 2019 günü saat 21.48’ de İstanbul Havalimanından Ukrayna Ülkesine çıkış yaptığı tespit edildi.
Emniyet ekiplerinin yaptıkları çalışmalarla hırsızlık olayını gerçekleştirdiği değerlendirilen Moldova uyruklu A.H. nin Ukrayna uyruklu A.C., S.N. ve V.B. isimli şahıslar ile bu şahıslarla birlikte suça iştirak ettikleri değerlendirilen şüpheliler Y.K., T.K., E.B., H.T, R.G. ve L.Ö. isimli şahısların ikametlerini kullanmış olabileceği ihtimali üzerine, olayının aydınlatılabilmesi için operasyonlara genişletilerek devam edildi.
12 Ocak günü İstanbul'da 1 iş yeri, 6 ikamet adresinde, Antalya Kemer ilçesinde 1 adreste düzenlenen operasyonla, S.N., V.B., Y.K., T.K., E.B., H.T., Y.G. isimli şüpheliler İstanbul 'da L.Ö. isimli şüpheli ise Antalya Kemer ilçesinde yakalandı.
Yakalanan şahısların ikametlerinde suçta kullanıldığı değerlendirilen ve çalıntı oldukları tespit edilen çok sayıda malzeme ile 19.600 ABD doları, 22.240 ABD doları, 3.385 EURO ve 2.190 TL. paraya el konuldu.
15 Ocak 2020 günü yakalanan 8 şüpheli adli işlemleri yapılmak üzere Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Olayla ilgili olabilecek başkaca şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Kuyumcuyu, soyguncuları, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı