Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 15:27 Bu haber 6587 kez okundu
 
Madalya avcılarından Kaymakam Yiğit’e ziyaret
Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Gastronomi Festivali’nde 3 altın, 7 gümüş ve 1 bronz madalya alan Manavgat Evliya Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’i makamında ziyaret etti.
YAŞAM Haberi
Madalya avcılarından Kaymakam Yiğit’e ziyaret

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından, 25-28 Aralık 2019 tarihlerinde İstanbul Eyüp Kültür Merkezi’nde, bu yıl 17.si düzenlenen, Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Gastronomi

Festivali kapsamında düzenlenen liseler arası yemek yarışmalarında, ilçemiz Manavgat Evliya Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Rahman Tufan Yılmaz, Ali Rıza Can, Onurcan Arslan, Abdulkadir Alcan ve Muhammet Kargıoğlu, liseler arası ana yemek, balık, makarna, modern Türk mutfağı ve yılın en iyi lisesi dallarında, bireysel ve ekip kategorilerinde, toplam 3 altın, 7 gümüş ve 1 bronz madalya alarak başarılarına bir yenisini daha eklediler. Manavgat Evliya Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Akkan, müdür yardımcısı İrem Çiçek, yiyecek içecek hizmetleri alan şefi Fatih Onur, atölye şefi Mehmet Kuyucak ve öğrenciler katılımlarında en büyük pay sahibi olan Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’i makamında ziyaret etti. Konu ile ilgili konuşan okul müdürü Ömer Akkan,” okulumuz son yıllarda turizm alanı ve dallarında, öğrencilerin mesleki ve teknik
eğitimlerinin gelişimi bakımından çok faydalı gördüğümüz yarışma ve benzeri etkinliklere katılımın sağlanması, öğrencilerin alan bakış açılarını pozitif yönde etkilediğini görmekteyiz.” dedi. Alan şefi Fatih Onur ise, “Son yıllarda katıldığımız yarışma ve etkinliklerde ilçemizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil ederek gerek ulusal gerekse uluslararası faaliyetlerde bölgemizi en iyi şekilde temsil etmenin gururunu bir kez daha yaşadık, bundan sonra da aynı başarıları daha da arttırarak devam edeceğiz, bize destek olan başta sayın kaymakamımız olmak üzere, ilçe milli eğitim müdürümüz, ensafımız, Matso ve Mayöv’e teşekkür ediyoruz.”
dedi. Öğretmen ve öğrenciler daha sonra Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit ile hatıra fotoğrafı çekilerek bu başarıyı ölümsüzleştirdiler.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Madalya, avcılarından, Kaymakam, Yiğit’e, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı