Haber Detayı
15 Mayıs 2017 - Pazartesi 10:55 Bu haber 1047 kez okundu
 
Manavgat AİHL’de proje yarışması
Gençlerin ufkunu açmak ve sosyal hayatta daha aktif olmalarını sağlamak amacıyla Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Her Şey Bir Hayalle Başlar’ projesi kapsamında Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ‘Genç Bilginler Bilim Etkinlikleri’ adı altında proje yarışması düzenlendi. Dereceye giren projeler okul idaresi tarafından ödüllendirildi.
EĞİTİM Haberi
Manavgat AİHL’de proje yarışması

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, öğrencilerin ufuklarını genişletmek, yaratıcılıklarını ortaya çıkartmak ve bilimsel boyutta neler yapabileceklerini ortaya koymak amacıyla ‘Her Şey Bir Hayalle Başlar’ projesini düzenledi. Proje kapsamında Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ‘Genç Bilginler Bilim Etkinlikleri’ proje yarışması gerçekleştirildi. Müdür Yardımcısı Sami Çevik başkanlığında, Hilal Çay, Nurgül Peker, Ayşe Baş ve Hilal Mutlu’nun organizasyonunda düzenlenen yarışmaya okul genelinden 11 proje katıldı.

Öğrencilerin kendilerine olan güvenlerini ortaya çıkarmak için bu tür yarışmaların faydalı olduğunu ifade eden müdür yardımcısı Sami Çevik, “Okul genelinde öğrenciler 11 proje ile bu yarışmaya katıldı. Güzel projeler çıktı ortaya. Öğrencilerimiz bu işe önem verdiklerini, büyük emek harcamaları ile gösterdiler, kendilerini bu anlamda kutluyoruz. Dereceye giren ilk üç öğrenciye okul idaremizin tayin edileceği ödüller verilecek. Diğer katılımcı öğrencilerimize de katılım belgesi verilecek” dedi.

Yarışma jürisinin değerlendirmesi sonunda ‘Nezle Savar’ projesi ile Gül Kara birinciliği, ‘Çöpmatik’ projesi ile Menekşe Şenol ikinciliği, ‘Tekerlekli Sıra’ projesi ile de Ahmet Canlar ve Harun Reşit Arı üçüncülüğü elde ettiler.

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Manavgat, AİHL’de, proje, yarışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı