Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 14:53 Bu haber 3369 kez okundu
 
Manavgat Belediyesi 1. Sınıf atık merkezi kurdu
Manavgat Belediyesi, atıkları ayrıştırmak, geri dönüşümü sağlayarak çevreyi ve doğayı korumak amacıyla Sanayi Mahallesi'ndeki yerleşkeye “1. Sınıf Atık Getirme Merkezi” kurdu. Belediye ekipleri, 1. Sınıf atık maddelerini kapsayan 13 türden atığı, evlere gitmek suretiyle toplayıp çevrenin korunmasına destek verecek.
YAŞAM Haberi
Manavgat Belediyesi 1. Sınıf atık merkezi kurdu

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat'ın çevresini ve doğal değerlerini korumak, gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla büyük bir çevreci projeye daha imza attı. Manavgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Sanayi Mahallesi'nde bulunan yerleşkeye 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi kurdu.

Bin 306 m2'lik alanda kurulan merkez, 13 atık ünitesinden oluşuyor. Üniteler, Kağıt-karton atıkları, plastik atıklar, cam atıklar, atık pil ve akümülatörler, bitkisel atık yağlar, elektronik atıklar, tehlikeli atıklar, tekstil atıkları, ömrünü tamamlamış lastik atıkları, ahşap atıkları, kullanılmayan kanser ilaçları ve hacimli atıklar olarak belirlendi.

VATANDAŞ TELEFONLA ULAŞABİLECEK
Tesiste toplanan 13 türden atığın, türlerine göre ayrılarak lisanslı tesislere gönderileceği belirtildi. Sadece konutlardan alınacak atıklar için özel bir ekip kuran Manavgat Belediyesi, atıkları vatandaşların evinden almak suretiyle bu işlemi gerçekleştirecek. Manavgat Belediyesi, hizmetin eksiksiz ve kesintisiz devamı için telefon hattını da hizmete açtı. Vatandaşların Sanayi Mahallesi 2058 Sokak No 4'te bulunan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi'ne bizzat giderek atıklarını bırakabilecekleri ya da 0242 778 10 56 numaralı telefon hattını arayarak belediye ekiplerini yardıma çağırabileceği bildirildi.
BAŞKAN SÖZEN; “ÇEVRECİ PROJELERİMİZ ARTACAK”
Hayata geçirilen Manavgat Belediyesi 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi'nin Manavgat'ın doğasını ve çevresini korumaya yönelik yapılan bir çalışma olduğunu belirten Başkan Şükrü Sözen, vatandaşların artık daha güvenli bir şekilde kullanmadıkları malzemeleri teslim edebileceği bir yeri kurduklarını ifade etti. Başkan Sözen, “Sanayi Mahallesi'nde kurduğumuz atık getirme merkezimizin faaliyete geçmesiyle birlikte, kent halkımız kullanmadığı malzemelerini belediye ekiplerimize güvenli bir şekilde teslim etmeye başladı. Çevreci projelerimiz aynı doğrultuda devam edecektir.” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Manavgat, Belediyesi, 1., Sınıf, atık, merkezi, kurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı