Haber Detayı
30 Ağustos 2017 - Çarşamba 08:22 Bu haber 768 kez okundu
 
Manavgat Belediyesi`nden sünnet şöleni
Manavgat Belediyesi`nin 150 çocuğu sünnet ettirdiği Toplu Sünnet Şöleni, gün boyu renkli görüntülere sahne oldu.
YAŞAM Haberi
Manavgat Belediyesi`nden sünnet şöleni

 

Manavgat Belediyesi`nin 150 çocuğu sünnet ettirdiği Toplu Sünnet Şöleni, gün boyu renkli görüntülere sahne oldu.

Manavgat Belediyesi'nin 150 çocuk için düzenlediği toplu sünnet şöleni, renkli görüntülere sahne oldu. Manavgat Belediyesi'nin katkısıyla yaklaşık 1 ay öncesinden sünnet olup iyileşen çocuklar, bütün gün aileleriyle birlikte gönüllerince eğlenerek unutamayacakları bir sünnet düğünü yaşadı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, düğüne ev sahipliği yaparak 150 çocuğun ailelerinin ve tüm davetlileri eğlenceli, yemekli, bot gezili, sanatçılı düğünde ağırladı.Başkan Şükrü Sözen, çocukları bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayarak bir an bile yanlarından ayrılmadı. Sünnet şöleni ikindi saatlerinde çocukların sünnet giysilerini giyerek Atatürk Kültür Merkezi’ne gelmesiyle başladı. Çocuklar ve aileleri önce Atatürk Kültür Merkezi’nde hatıra fotoğrafı çektirerek günü ölümsüzleştirdi.

OTOBÜSLERLE ŞEHİR TURU

Aileler ve çocuklar daha sonra tahsis edilen otobüslerle kent turu attı. Ellerindeki bayraklarla halkı selamlayan çocukların geçişi, Manavgat halkını da mutlu etti. Çocuklar şehir turundan sonra lunaparka geçti. Lunaparktaki oyuncakları Başkan Sözen`in davetlisi olarak binen çocukların mutlulukları doruğa çıktı. Başkan Sözen de çocuklarla birlikte, oyuncaklara ve çarpışan arabalara bindi. Çocuklar daha sonra Lunaparkın ırmak kıyısından kendilerini bekleyen2büyük botla ırmak turuna çıktı. Bot gezisinde çocuklar ikramlardan içti, dans etti. Animatör eşliğinde oyunlar oynadı. Bot turu sonunda çocuklar  Boğaz Otel mevkisine indirilerek yemek ikramında bulunuldu. Çocukların sünnet düğünü gecesi ise ayrı bir güzellikteydi. Alana geçen çocuklarpalyaçolarla birlikte neşeli ve şaşırtıcı oyunlar oynadı. Ardından sanatçı, Serdar Şengül söylediği kıvrak şarkılarla Manavgat halkını coşturdu. Sahne önüne bolca göbek atarak gönüllerince eğlenen vatandaşlara, Başkan Şükrü Sözen’de eşlik etti.

150 ÇOCUĞA 150 ALTIN

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sahneye çıkarılan 150 çocuğa, 150 altın taktı. Şölendekısa bir konuşma yapanBaşkan Sözen, ''Çocuklarımızın bu güzel ve anlamlı gününde burada sizlerle olmaktan çok mutluyuz. Bu gün bütün gün de hep birlikte onların sevincini paylaştık. Geleceğimiz olan çocuklarımız bu etkinliklerden çok daha fazlasını hak ediyorlar. Atatürk Türkiye`sinin ve devrimlerinin koruyucusu olacak çocuklarımız için ne yapsak azdır. Hepsini ve ailelerini tebrik ediyorum. Bu mutlu güne ortak olan halkımıza da hoş geldiniz diyorum'' dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Manavgat, Belediyesi`nden, sünnet, şöleni,
Yorumlar
Haber Yazılımı