Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 21:28 Bu haber 4392 kez okundu
 
Manavgat Belediyesi'nden teknoloji bağımlılığı semineri
Manavgat Belediyesi, Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi’nde Psikolojik Danışman Kevseray Bayrakçı'nın konuşmacı olarak katıldığı seminerde 'Çocuklarda Teknoloji Bağımlılığı'nı gündeme taşıdı.
EĞİTİM Haberi
Manavgat Belediyesi'nden teknoloji bağımlılığı semineri

Gelişen teknolojinin insan hayatına olumlu ve olumsuz yönlerini ele alan Psikolojik Danışman Kevseray Bayrakçı, seminere katılanlara; sosyal medya bağımlılığı, alışveriş bağımlılığı, şans oyunları, açık arttırma ve sosyal medyada ki oyun bağımlılığı konularını anlattı.

Manavgat Belediyesi’nin teknoloji bağımlılığını önlemek amacıyla yaptığı çalışmaları da dile getiren Bayrakçı; 9. Uluslararası Motosiklet Festivali’nin temasının teknoloji bağımlılığına yönelik mesajlar içerdiğini ifade ederken, çocuklardaki bağımlılığın önüne geçilmesinde anne ve babalara büyük görevler düştüğünü dile getirdi. 
Seminere katılan aileler ise sunum eşliğinde verilen bilgilerin oldukça önemli olduğunu ve günlük hayatta uygulanması gereken yöntemlerde fikir sahibi olduklarını belirterek Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti. 
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen adına konuşma yapan Başkan Yardımcısı Mustafa Ceylan ise, hayatın her alanında kullanılan teknolojinin olumlu yönlerini kullanmakta fayda olduğunu söyledi. Başkan Yardımcısı Ceylan "Sosyal medya bağımlılığı insanlarımızı yalnızlaştırmakta ve çevreye karşı duyarsız hale getirmektedir. Bu konuda farkındalık yaratarak ilklere imza atan Manavgat Belediye Başkanı’mız Sayın Şükrü Sözen, 9. Uluslararası Motosiklet Festivali’nde teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla internetsiz yaşam alanı oluşturmuştu. Topluma ve gençlerimize faydalı olabilecek olan her türlü projeyi Manavgat Belediyesi kent halkıyla paylaşmaya devam edecektir" dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Manavgat, Belediyesi'nden, teknoloji, bağımlılığı, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı