Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 23:29 Bu haber 3213 kez okundu
 
Manavgat’ı EMITT'te MATSO tanıtacak
30 Ocak- 2 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan EMITT Turizm Fuarı’nda stant açacak olan MATSO, Manavgat-Side destinasyonunun tanıtımını gerçekleştirecek.
EKONOMİ Haberi
Manavgat’ı EMITT'te MATSO tanıtacak

30 Ocak- 2 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) Fuarı’na stant açacak olan MATSO, fuarda Manavgat-Side destinasyonunun tanıtımını gerçekleştirecek.  MATSO standında görevli personel tarafından 4 gün boyunca ziyaretçilere; ilçenin tanıtımına yönelik, Manavgat’ı tanıtan neşeli haritalar, tanıtım kitapçıkları, broşür ve tanıtım argümanları dağıtılacak.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, fuarın dünyanın en büyük dört turizm fuarından biri olduğunu belirterek 60 bin metrekare alanda düzenlenen fuara dünyanın dört bir yanından sektör profesyonellerinin katılacağını kaydetti.  Fuarda Manavgat – Side destinasyonunu MATSO olarak tanıtacaklarını anlatan başkan Boztaş, yapılan tanıtımın bölge turizmine katkı sağlayacağını belirtti.
EMİTT Fuarı’nın turizm iç piyasasındaki önemine dikkat çeken Boztaş,” Turizmcilerimiz iç piyasada otellerde yüzde 10 civarında yerli misafir ağırlıyorlar. Yerli misafir oranını  15 lere orta vadede  20-25 oranlarına çıkarmayı hedefliyoruz.  Krizlere karşı dirençli olabilmek için pazar ve ürünümüzü çeşitlendirmemiz gerekiyor. Emitt Fuarı bu açıdan bir fırsattır” diye konuştu.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Manavgat’ı, EMITT'te, MATSO, tanıtacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı