Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 15:04 Bu haber 4542 kez okundu
 
Manavgat polisinden kaçakçılara darbe
Satışını yapmak üzere Manavgat’a getirilen çok sayıda elektronik malzeme, Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince yapılan çalışma sonucu ele geçirildi. Ayrıca D-400 karayolu üzerinde durdurulan bir araçta yapılan aramada 3 bin 350 litre sahte içki ele geçirildi.
ASAYİŞ Haberi
Manavgat polisinden kaçakçılara darbe

Gümrük kaçağı olarak ülkeye sokulan malzemeler ile sahte üretim gıda maddeleri ile hem ülke ekonomisini zarara uğratan hem de insan sağlığını tehdit eden kişi ve kişilere yönelik uygulamalarını artıran emniyet teşkilatı kaçakçılara ve sahte içki üreticilerine aman vermiyor.

Örnek Mahallesi’nde 03 Eylül günü meydana gelen olayda; Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlileri, Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde durdurdukları araçta yaptıkları aramada, 363 adet gümrük kaçağı Hoparlör, 476 adet gümrük kaçağı Kulaklık, 541 adet Sticker, 841 adet Marka Etiketi, 6 adet Kamera, 5 adet Powerbank ele geçirdi.

Olayla ilgili gözaltına alınan F.Y. isimli şüpheli hakkında “5607 Sayılı Kanuna Muhalefet Etmek” suçundan adli işlem yapıldı.

Diğer bir olayda ise, yine 03 Eylül 2020 günü D-400 Karayolu Sanayi Kavşağı üzerinde durdurulan araçta yapılan aramada 67 adet 50 litrelik fıçı içerisinde toplam 3 bin 350 litre sahte içki (Bira) ele geçirildi.

Olayla ilgili olarak yakalanan U.G. isimli şahıs hakkında “5607 Sayılı Kanuna Muhalefet Etmek” suçundan adli işlem yapıldı.

ANTALYA’DA BEŞ AYRI OPERASYONDA GÜMRÜK KAÇAĞI EMTİALAR YAKALANDI

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince Cumhuriyet Başsavcılıkları koordinesinde Antalya genelinde kaçakçılık faaliyetlerinde bulunan kişi ve organizasyonlara yönelik yapılan çalışmalarda;

31 Ağustos ile 03 Eylül tarihleri arasında Muratpaşa ve Kepez ilçelerinde gerçekleştirilen 4 ayrı operasyonda;

4 IBS ( Yerüstü tankı) 3 bin 600 Litre kaçak akaryakıt, kaçak akaryakıtı aktarmaya yarayan düzenek, 185 litre sahte alkol, bin adet sahte TAPDK ve yabancı menşeili bandrol, 2 bin 088 adet sahte içki yapımında kullanılan malzemeler (etiket, jelatin, kapişon, içki şişesi, kapak, aroma, alkolmetre, beher, huni), bin 334 adet gümrük kaçağı parfüm ele geçirildi.

Cumhuriyet Savcılarının talimatına istinaden olayla ilgili olarak yakalanan 7 şahıs hakkında “5607 Sayılı Kanuna Muhalefet Etmek” Suçundan gerekli adli işlemler yapıldı.

Operasyonlarla ilgili Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise, “Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokan ürünleri yurda kaçak yollarla getirerek pazarlayan, bu şekilde Devleti vergi yönünden zarara uğratan ve insan sağlığı ile oynayan kişi ve organizasyonlara yönelik ilimiz genelinde çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir” dendi.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Manavgat, polisinden, kaçakçılara, darbe,
Yorumlar
Haber Yazılımı