Haber Detayı
08 Eylül 2017 - Cuma 10:43 Bu haber 872 kez okundu
 
Manavgat’ta 7 binin üzerinde kurban derisi toplandı
Çeşitli şekillerde değerlendirmek amacıyla Kurban Bayramı’nda vatandaşların kurban derilerini toplayan Türk Hava Kurumu’nun Manavgat Şubesi, bu yıl Manavgat genelinde 7 bin 367 adet deri topladı.
YAŞAM Haberi
Manavgat’ta 7 binin üzerinde kurban derisi toplandı

Türk Hava Kurumu (THK) Manavgat Şubesi, İlçe genelinde Kurban Bayramı dolayısıyla gerçekleştirdiği deri toplama çalışmasını sonuçlandırdı.

Bu kurban bayramında 12 araç ile kurban derisi toplama hizmeti veren Türk Hava Kurumu Manavgat Şubesi toplam 7bin 367 adet deri topladı. THK Manavgat şubesi 2016 yılında 6 bin 809 adet deri toplarken bu yıl toplanan derilerde artış gözlendi.

THK Manavgat Şubesinde Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, Sayman Melike Küçükoğlu, Üye Bekir Şirin ve THK’dan emekli üye Özkan Küçükoğlu ile birlikte açıklamada bulunan Şube Başkanı Hasan Arslan;  Kurban Bayramı süresince Manavgat merkez ve bağlı mahallelerinde toplam 7 bin 367 adet kurban derisi topladıklarını söyledi. THK Manavgat Şube Başkanı Arslan, Manavgat'ta 29 adet büyükbaş, 4 bin 558 adet keçi ve 2780 adet koyun derisi toplandığını söyledi

Arslan, “Bu Mübarek Kurban Bayramı’nda da Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü’ye, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e Manavgat Orman işletme Müdürü  A.İhsan Evren’e  Manavgat Devlet Su İşleri  Müdürü Şevki Avcı ya ve THK’yi tercih ederek deri bağışında bulunan tüm Manavgatlı hemşerilerimize ve bağışların toplanmasında bizlerden yardımını esirgemeyen tüm mahalle muhtarlarımıza teşekkürü bir borç biliriz” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Manavgat’ta, 7, binin, üzerinde, kurban, derisi, toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı