Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 16:07 Bu haber 2398 kez okundu
 
Manavgat'ta okullar güvenli
2020-2021 eğitim öğretim sezonunda 12 Ekim'den bu yana yüz yüze eğitimin başladığı okullarda, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit tarafından salgın kurallarının uyulup uyulmadığı konusunda denetmele ziyaretleri gerçekleştirildi. Ziyaret edilen okullarda Kaymakam Yiğit'e bilgi veren okul idarecileri, sürekli dezenfekte edilen okulların evlerden bile güvenli olduğu söylediler.
EĞİTİM Haberi
Manavgat'ta okullar güvenli

Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz ve Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Usta ile birlikte Atatürk İlkokulu, Çağlayan Ortaokulu ve Çağlayan İlkokul’larını ziyaret etti. 12 Ekim'de yüz yüze eğitim başlaması ile birlikte okullarda Koronavirüs salgını tedbirlerinin uygulanması denetimlerini gerçekleştiren Kaymakam Yiğit, öğretmen ve öğrencilerle de konuştu.
Öğrencilerle Koronavirüs salgını hakkında konuşan Kaymakam Yiğit, öğrencilerin bilinç seviyesini test ederken, öğrencilerden aldığı cevaplardan memnun oldu.
 
 
Ziyaret edilen okullarda idareciler ve öğretmenlerden bilgi alan Kaymakam Yiğit'e salgın döneminde okulların evlerden daha güvenli olduğu belirtilerek, okulların sürekli yapılan temizlik ve dezenfekte çalışmalarıyla birlikte en güvenli ortamlardan biri haline geldiği söylendi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz, Manavgat'ta bulunan okullarda, salgın nedeniyle hassasiyetlerin en üst seviyede olduğu belirterek, veli isteğiyle okula devam etmeyen öğrencilerin sayısının Manavgat’ta diğer ilçelere göre daha az olduğunu söyledi.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Manavgat'ta, okullar, güvenli,
Yorumlar
Haber Yazılımı