Haber Detayı
15 Eylül 2017 - Cuma 09:51 Bu haber 1093 kez okundu
 
Manavgat’ta örnek öğretmenler
Manavgat Yeşilbağ Cumhuriyet İlkokul ve Ortaokulu’nda öğretmenler örnek bir çalışma sergileyerek okulu, sınıflardan koridorlara, dış duvarlardan mescide kadar her yerini boyayarak yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirdi.
YAŞAM Haberi
Manavgat’ta örnek öğretmenler

 

Manavgat Yeşilbağ Cumhuriyet İlkokul ve Ortaokulu’nda öğretmenler örnek bir çalışma sergileyerek okulu, sınıflardan koridorlara, dış duvarlardan mescide kadar her yerini boyayarak yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirdi.

İlköğretim ve orta öğretim kurumlarında 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan eğitim ve öğretim için okullarda son hazırlıklar yapılıyor. Okul yöneticileri ve öğretmenler, yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin en iyi şartlarda eğitimlerine devam edebilmeleri amacıyla milli eğitim müdürlüğü ve hayırseverlerin desteğiyle okullardaki fiziksel eksikleri ve sorunları gidermeye çalışıyor.

ELLERİNDE FIRÇALARLA OKULU BOYADILAR

Antalya Isparta sınırında, Toros dağlarındaki Manavgat’a bağlı bir dağ mahallesi olan Yeşilbağ’da ki Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu öğretmenleri müdür vekili Belin Ada’nın önderliğinde, 10 gün sonra başlayacak olan yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlık yapmak amacıyla önce okulun eksiklerini tespit etti. Öretmenler, hayırsever bir vatandaşın katkılarıyla alınan boyalarla, ellerine fırça alarak okulda bulunan bütün sınıfları, koridorları, mescidi, dış duvarı ve bahçe duvarını tek tek boyadı. Öğrencilerin daha rahat eğitim almaları amacıyla sınıfları tertemiz yapan öğretmenler, sıraları da okul bahçesine çıkartarak önce tadilatlarını yaptı, ardından boyadı.

PAZARTESİ VE CUMA GÜNLERİ ULAŞIM İMKANI VAR

Yeşilbağ mahallesinin Manavgat’a 110 kilometre mesafede ve 950 metre yükseklikte bulunduğunu belirten Yeşilbağ Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdür vekili Belin Ada, “Küçük, şirin, yeşille doğayla iç içe bir köyümüz var.  Köyümüzün en büyük sıkıntısı yol mesafesi, yolumuzun 110 kilometre ve virajlı olduğu için 2, 2.5 saate merkeze inebiliyoruz. Köyümüzde haftada iki kere, Pazartesi ve Cuma günleri dolmuş merkeze indiği içinde istediğimiz her an ulaşım sağlayamıyoruz. İki tane bakkalımız var ihtiyacımızı oradan sağlayabiliyoruz. Köylülerimiz yardımsever, istediğimiz zaman yardım ediyorlar. Bu konuda bir sıkıntı yaşamıyoruz” dedi.

“OKULUMUZ EĞİTİME HAZIR”

Kendisinin geçen yıl atandığı Yeşilbağ Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu’nda bu eğitim öğretim yılında 5 ayrı mahalleden taşımalı olarak gelen 112 öğrencinin eğitim ve öğretim göreceğini anlatan müdür vekili Belin Ada, “Okulumuza bir hayırsever tarafından boya temin edildi. Bizde öğretmenler olarak okulumuzun içini dışını her yerini, okulumuzun duvarlarını boyadık. Gayet yeni oldu. Onun haricinde baca temizliği ve sobaların temini, bazı ufak tefek arızalar sıkıntılar; bunlar giderildi. Okulumuzu eğitim öğretime hazır hale getirdik. Şimdide yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasını dört gözle bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Manavgat’ta, örnek, öğretmenler,
Yorumlar
Haber Yazılımı