Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 20:47 Bu haber 3543 kez okundu
 
Manavgat’tan 7000 fidan ile geleceğe nefes
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından başlatılan ve “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes” sloganıyla başlatılan projenin Gündoğdu Mahallesi Kartlar Mevkii uygulaması yoğun ilgi gördü.
GÜNDEM Haberi
Manavgat’tan 7000 fidan ile geleceğe nefes

Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğünün organize ettiği Gündoğdu Mahallesi Kartlar Mevkiindeki fidan dikim etkinliğine; Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, daire amirleri, öğrenci grupları katılırken, Manavgat halkı da yoğun ilgi gösterdi.
Tören öncesi Taşağıl Orman İşletme Müdürü Ali Karateke ve Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit birer konuşma yaptılar, Manavgat 75. Yıl Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı folklor gösterisi yapıldı.
Taşağıl Orman İşletme Müdürü Ali Karateke konuşmasında; 81 ilde eşzamanlı olarak 11 milyon fidan dikim etkinliği ile ilgili bilgilendirmede bulunarak, proje kapsamında Manavgat’ta 6 adet lokasyonda 7000 adet dikiminin gerçekleştirileceğini ifade etti. Karateke Manavgat için programlanan bu sayının 3500 adetinin Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğü’nün hazırlıklarını yapmış olduğu, şu anda bulundukları mevkiide dikileceğini belirtti.
Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit de konuşmasında; Manavgat’ın yeşil alan olarak zengin bir bölge olduğunu vurgulayarak, seçilen alanın 7 Ağustos 2019 tarihinde çıkan yangında zarar gören bölge olmasının anlamlı olduğuna ve çok isabetli bir tespit olduğuna işaret etti.
Taşağıl Orman İşletme Şefi Hakan Sağırkaya tarafından dikimin nasıl olması gerektiği konusunda bilgi verilmesinin sonrasında belirlenen alana geçilerek, saat 11:11’de ilk dikimin ardından diğer fidanların dikimine devam edildi.
Her yaştan, her kesimden katılımcının fidan dikimleri renkli görüntüler oluşturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 Kasım’ı “Mili Ağaçlandırma” günü ilan etmesi ile her yıl 11 kasım tarihinde fidan dikimini de geleneksel hale gelmiş oldu.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Manavgat’tan, 7000, fidan, ile, geleceğe, nefes,
Yorumlar
Haber Yazılımı