İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
En acı gezi
En acı gezi
 Çatıda yakalandı
Çatıda yakalandı
Haber Detayı
19 Eylül 2017 - Salı 09:35 Bu haber 663 kez okundu
 
Manavgat Yaya Köprüsü’ne Ferhat Göçer’li açılış töreni
Manavgat Belediyesi’nin Manavgat Irmağı üzerinde yaptırdığı Türkiye’nin ilk ses, ışık ve su gösterisi yapma özelliğine sahip Yaya Köprüsü, Manavgat halkının coşkulu katılımı ve Ferhat Göçer konseriyle açıldı. Açılıştaki ses, su ve ışık gösterileri herkesi hayran bıraktı.
YAŞAM Haberi
 Manavgat Yaya Köprüsü’ne Ferhat Göçer’li açılış töreni

 

Manavgat Belediyesi’nin Manavgat Irmağı üzerinde yaptırdığı Türkiye’nin ilk ses, ışık ve su gösterisi yapma özelliğine sahip Yaya Köprüsü, Manavgat halkının coşkulu katılımı ve Ferhat Göçer konseriyle açıldı. Açılıştaki ses, su ve ışık gösterileri herkesi hayran bıraktı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kentin gelecek 20 yılına yön verecek büyük proje, hizmet ve yatırımlarını bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Başkan Sözen’in, Manavgat Irmağı üzerinde yaptırdığı Türkiye’nin ilk ses, ışık ve su gösterisi yapma özelliğine sahip Yaya Köprüsü, binlerce Manavgatlının coşkulu katılımı ve ünlü sanatçı Ferhat Göçer konseriyle açıldı. Açılışta yapılan ses, su ve ışık gösterileri herkesi hayran bırakırken, Ferhat Göçer, söylediği popüler şarkılarla Manavgat halkını coşturdu.

PROTOKOLDEN YOĞUN İLGİ

Köprünün bir ayağının bulunduğu Yukarı pazarcı Mahallesi’ne denk gelen ırmak kıyısında yapılan açılış törenine, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, eşi Hatice Sözen, annesi Türkan Sözen, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, siyasi partilerin ilçe başkanları, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, tüm oda başkanları, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, sivil toplum örgütü temsilcileri, mahalle muhtarları ve genç, yaşlı, çocuk 10 bini aşkın Manavgatlı katıldı. İstiklal Marşı ve Saygı Duruşunun ardından Yaya Köprüsü’nün teknik özelliklerinin anlatıldığı 5 dakikalık tanıtım filmi Manavgat halkına sunuldu.

SÖZEN’DEN DUYGUSAL KONUŞMA

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, filmin ardından yaptığı duygusal konuşmayla Manavgat halkından büyük alkış aldı. Dünyanın en güzel kenti Manavgat’ta hayal ettiklerini hayata geçirmeye çalıştıklarını belirten Başkan Sözen, kentin noksanlarını hissederek not ettiklerini söyledi. Sözen, şunları söyledi. “Manavgat’ın dününü bugününü geldiği noktayı her biriniz gözlemlediniz. Hiçbir zaman hatasız ve kusursuzuz demedik. Bir tek gurur duyduğumuz şey var. Bu kenti seviyoruz ve çalışıyoruz. Manavgat’ta insanın yaşamına dokunan, hayatlarını kolaylaştıran projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bu köprü de bunlardan bir tanesi. Allah’ın her türlü güzelliği ve imkanı verdiği bir kenti güzelleştirmek bizim görevimiz. Manavgatta daha güzel şeyler olacak. Hayallerimiz bitmedi. Yarın biz oluruz olmayız önemli değil.  Ama biz her zaman kentin geleceğini şekillendiren projelere devam edeceğiz. İnancıyla iradesiyle, azmiyle hiçbir şeyden yılmadan çalışan bir Manavgat belediyesi var. Bu köprüyü yaparken, halkımızı yürütmeyi, mahallelerimizi birbirine yaklaştırmayı düşündük. İnsanlar yürürse trafik rahatlar. İnşallah yarınlarda ne görürüz bilmiyoruz, hazırlıklarımızı yaptık ama eğer yetiştirebilirsek, dünyanın en güzel ikinci bir yaya köprüsünün de yapımına başlayacağız. Tabi bizi eleştirenler de var. Ama bir Manavgat sevdalısı bir insan doğru bildiğinden ödün vermemeli. Bu kentin insanların çok iyi şeylere layık olduğuna inananlardanız. Çocuklarımızın yüzü güldükçe, gençlerimiz Manavgat’ta yaşamaktan mutlu oldukça demek ki, elbirliğiyle bir şeyleri başarıyoruz. Yaşamak zorunda olduğumuz değil, yaşamaktan zevk aldığımız Manavgat’tı oluşturmaya devam edeceğiz” 

SES, IŞIK ve SU GÖSTERİSİ

Daha sonra Başkan Şükrü Sözen, müteahhitlik firması Soysal Mühendislik yetkilisine plaket sundu. Yukarı pazarcı Mahallesi Muhtarı Hasan Özden ise mahalleye yaptığı katkılardan dolayı Başkan Sözen’e plaket gönderdi. Başkan Sözen, Yukarı hisar Mahallesi Muhtarı Ali Oğuz’u da sahneye davet etti. Ardından tüm protokol üyeleri hep birlikte kurdeleyi keserek Yaya Köprüsü’nün açılışını yaptı. Açılış sonrası yaya köprüsünde 15 dakikalık ses, ışık ve su gösterisi yapıldı.

DOKTOR SANATÇIDAN ACİL MÜDAHALE

Manavgat halkı büyük bir keyif ve coşkuyla gösteriyi izledikten sonra ünlü sanatçı Ferhat Göçer sahne alarak tüm güzel parçalarını Manavgat halkı için seslendirdi. Asıl mesleği doktorluk olan ve geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı Danışmanlığına atanan ünlü sanatçı Ferhat Göçer, Manavgat’taki konseri sırasında aniden hastalanarak yere düşen bir vatandaşa, sahneden inerek acil müdahale yaptı. Ferhat Göçer’in konseri sırasında 45 yaşındaki Kenan Akmansoy isimli vatandaş, baygınlık geçirerek halkın arasında yere yığıldı. Olayın farkına varan duyarlı sanatçı Ferhat Göçer, sahneden hemen inerek vatandaşın yanına gitti. Doktor sanatçı Ferhat Göçer ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, vatandaşa ilk müdahaleyi birlikte yaptı.  Hastanın nabzını kontrol eden Göçer, kötü bir durum olmadığını, hastanın kalabalık ve sıcak yüzünden ani bir rahatsızlık geçirmiş olabileceğini söyleyerek sahneye yeniden döndü. Ünlü Sanatçı, “Allah’a şükür ki, bir sıkıntı yok. Sağlıkçı arkadaşlarımız ve başkanımız müdahale ediyorlar. 25 yıl doktorluk yapmanın sonucu bu. Ne gerekiyorsa yaptık. Endişelenecek durum yok” dedi.  Hastanın önemli bir sağlık sorunu bulunmadığını Ferhat Göçer’den öğrenen Başkan Şükrü Sözen ve vatandaşlar, ünlü sanatçıya, alkışlayarak teşekkür etti. Başkan Sözen, daha sonra vatandaşla yakından ilgilenerek ambulansla hastaneye gönderdi. Hastanede de vatandaşın önemli bir sağlık sorununun bulunmadığı belirtilerek taburcu edildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: , Manavgat, Yaya, Köprüsü’ne, Ferhat, Göçer’li, açılış, töreni,
Yorumlar
Haber Yazılımı