Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 12:51 Bu haber 5307 kez okundu
 
Manavgat Yeşilay büyük takdir topladı
Antalya Yeşilay Şubesi Manavgat Temsilcisi Özgü Özen önderliğinde Manavgat Yeşilay gönüllüleri Hasan Demir, Bayram Çiçek, Fatih Köse, Ceren Kaçkar Yeşilay Haftası münasebetiyle Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda Yeşilay standı açarak Manavgatlıları bağımlılıkla mücadelede bilinçlendirerek farkındalık örneği gösterdi.
SAĞLIK Haberi
Manavgat Yeşilay büyük takdir topladı

 

Antalya Yeşilay Şubesi Manavgat Temsilcisi Özgü Özen önderliğinde Manavgat Yeşilay gönüllüleri Hasan Demir, Bayram Çiçek, Fatih Köse, Ceren Kaçkar Yeşilay Haftası münasebetiyle Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda Yeşilay standı açarak Manavgatlıları bağımlılıkla mücadelede bilinçlendirerek farkındalık örneği gösterdi.

7’den 77’ye yüzlerce Manavgatlı Yeşilay standını ziyaret ederek, sigara, alkol, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılıkları konularında Yeşilay gönüllülerinden bilgi aldı.

Manavgat halkının büyük bir ilgi gösterdiği Yeşilay standında vatandaşlara Yeşilay broşürleri ve dergileri dağıtılarak Yeşilay rozetleri takdim edildi. Açılan Yeşilay çadırında vatandaşlara aynı zamanda çay ikramı da yapıldı. Bağımlılıkla mücadelede dünyada saygın bir yeri olan Yeşilay’ın Manavgat’ta faaliyette bulunmasından dolayı vatandaşlar Manavgat Yeşilay Temsilliği’ne teşekkür etti.

Yeşilay Haftası nedeniyle Manavgat Yeşilay Temsilcisi Özgü Özen yayınladığı mesajında; “Yeşilay Cemiyeti 5 Mart 1920 tarihinde Hilal-i Ahdar adıyla kurulmuştur. Yeşilay’ın kuruluş tarihini içeren 1-7 Mart her yıl ülkemizde 'Yeşilay Haftası' olarak kutlanmaktadır. O günden bu güne bağımlılıkla yapmış olduğu mücadelede dünyaya örnek olacak bir kurum hâline gelen Yeşilay, ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşlarından birisi olarak, bağımlılıkla mücadelede önder bir sivil toplum kuruluşu olma hedefiyle tüm bağımlılıklarla mücadelesini kararlılıkla sürdürmeye devam etmektedir.

Memleketimizde yapmış olduğumuz çalışmalarımızda vermiş olduğumuz konferanslarda özellikle gençlerimizi sigara, alkol, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılıkları noktasında uyarıyor, Yeşilay olarak her zaman gençlerimizin yanında olduğumuzu dile getiriyoruz. Ülkemizin geleceğinin teminatı olan çocuklarımızın bağımlılıktan uzak, sağlıklı bir şekilde yetişmesi ve topluma örnek olacak davranışlarda bulunmasına büyük bir önem veriyoruz. Biliyoruz ki sağlıklı birey, sağlıklı toplum demektir.

Memleketimiz Manavgat’ta Yeşilay Temsilcisi olarak görev almaktan ve insanlarımıza faydalı hizmetlerde bulunmaktan büyük bir gurur duyuyor, halkımızı Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyorum. Hemşehrilerimize Yeşilay haftası dolayısıyla açmış olduğumuz standımıza göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımıza sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyor, öncü ve lider bir sivil toplum kuruluşumuz olan Yeşilay'ımızın 99. kuruluş yıl dönümünü ve bu yola gönül verenlerin 1-7 Mart Yeşilay Haftası'nı yürekten kutluyorum’’dedi.

Manavgat Yeşilay Temsilci Yardımcısı Hasan Demir ise yapmış olduğu konuşmada ‘Manavgat Yeşilay olarak Sayın Temsilcimiz Özgü Özen’in girişimleri ve kendilerinin önderliğiyle bir araya geldik, kendilerine böyle bir oluşuma liderlik ettikleri için çok teşekkür ediyoruz, özverili çalışmalarımızla inanıyoruz ki Manavgat’ımız bağımlılıkta mücadelede bölgesinde örnek olacaktır. Bu vesileyle ben de Yeşilay Haftamızı kutluyor, hemşerilerimize esenlikler diliyorum” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Manavgat, Yeşilay, büyük, takdir, topladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı