Haber Detayı
23 Eylül 2017 - Cumartesi 09:27 Bu haber 781 kez okundu
 
MANBİS’in açılışı 27 Eylül’de yapılacak
Manavgat Belediyesi, kent halkına bisiklet sporunu sevdirmek, sağlıklı yaşam ve trafiği rahatlatmak amacıyla hazırlığını yaptığı Manavgat Belediyesi Bisiklet Kiralama Sistemi(MANBİS) projesinin açılışını, 27 Eylül 2017 Çarşamba günü Saat 17.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda yapacak.
YAŞAM Haberi
MANBİS’in açılışı 27 Eylül’de yapılacak

 

Manavgat Belediyesi, kent halkına bisiklet sporunu sevdirmek, sağlıklı yaşam ve trafiği rahatlatmak amacıyla hazırlığını yaptığı Manavgat Belediyesi Bisiklet Kiralama Sistemi(MANBİS) projesinin açılışını, 27 Eylül 2017 Çarşamba günü Saat 17.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda yapacak.

Manavgat Belediyesi’nin kent halkına sporu sevdirmek, trafiği rahatlatmak ve sağlıklı yaşama teşvik etmek amacıyla hayata geçireceği MANBİS ( Manavgat Belediyesi Bisiklet Kiralama Sistemi) 27 Eylül 2017 Çarşamba günü Saat 17.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek bir açılış töreni ile vatandaşların hizmetine sunulacak. Açılış töreninde bisiklet şovlar ve biniş denemeleri yapılacak.

BAŞKAN SÖZEN İNCELEDİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in de bisiklet kullanacağı açılışa, özellikle bisiklet tutkunlarının, gençlerin ve Manavgat halkının yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.  Başkan Şükrü Sözen, MANBİS projesinin eksiksiz bir şekilde hayata geçirilmesi amacıyla açılış öncesinde bisiklet duraklarını inceleyerek, sistemde kullanılacak bisikletleri denedi.

7 DURAK HAZIRLANDI

7 durak ve 60 bisiklet ile Manavgat halkının hizmetine sunulacak olan projede, bisiklet istasyonlarınım yerleri Side, Sorgun, Titreyengöl, Boğaz Otel, Zindan Kalesi, Cumhuriyet Meydanı ve Akdeniz Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu olarak belirlendi. Kiralama işlemleri, istasyonlarda yer alan kamera sistemleri ile donatılmış kiosklardan gerçekleştirilecek.

KİRALAMA YAPILACAK

Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte herkes kredi kartıyla ya da MANBİS üyelik kartıyla istasyonlardan bisikletlerini alıp kullanabilecek. Manbis bisikletlerinin ücretleri Manavgat Belediyesi Eylül ayı belediye meclis toplantısında belirlenen ücret üzerinden tarife edilecek. Bisiklet kiralamak isteyen vatandaşlar, sabah 07.00 ile gece 00.00 arasında belirlenen duraklardan bisikletlerini kiralayabilecek.

ÜYELİK KARTI BELEDİYEDEN ALINACAK

MANBİS’ten yararlanmak isteyen vatandaşlar Manavgat Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’ne başvuru yaparak üyelik kartı alabilecek. Üye kartına sahip olanlara günde 2 saat ücretsiz bisiklet kiralama imkanının verileceği açıklandı. Sosyal Belediyecilik ilkesiyle kent halkına hizmet sunan Manavgat Belediyesi’nin MANBİS projesi, vatandaşların daha sağlıklı bir ulaşım hizmeti almasını sağlamış olacak. Sağlıklı yaşam ve spora teşvik amaçlı olarak geliştirilen proje, gençler arasında şimdide heyecan yarattı.

BAŞKAN SÖZEN AÇILIŞA DAVET ETTİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kente renklilik kazandıracak olan uygulamanın Manavgat halkının ihtiyaçları arasında olduğunu söyledi. Bisikleti kent içi ulaşım sisteminin bir parçası haline getirmek istediklerini belirten Başkan Sözen, “Manavgat halkımızın spor yapması ve daha güvenli ulaşım yapmasına katkı sağlayacak olan MANBİS uygulamamızı 27 Eylül’de hayata geçireceğiz. Tüm bisiklet severleri Cumhuriyet Meydanı’nda yapacağımız açılış törenine bekliyoruz. Gelin bisikletleri birlikte kullanalım.

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: MANBİS’in, açılışı, 27, Eylül’de, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı