Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 17:20 Bu haber 2764 kez okundu
 
MASMO'dan Cumhuriyet Balosu
Manavgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (MASMO) Cumhuriyetin kuruluşunun 95'ci yılında, geleneksel hale getirdiği Cumhuriyet Balosu'nun 3.sünü düzenledi. Lake & River Side Hotel'de düzenlenen baloda konuşan MASMO Başkanı Nezih Özgenç, oda olarak Türkiye, Manavgat ve meslek mensuplarının yararına çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
YAŞAM Haberi
MASMO'dan Cumhuriyet Balosu


Manavgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (MASMO) Cumhuriyetin kuruluşunun 95'ci yılında, geleneksel hale getirdiği Cumhuriyet Balosu'nun 3.sünü düzenledi. Lake & River  Side  Hotel'de düzenlenen baloda konuşan MASMO Başkanı Nezih Özgenç, oda olarak Türkiye, Manavgat ve meslek mensuplarının yararına çalışmaya devam edeceklerini söyledi.


MASMO 3. Geleneksel Cumhuriyet Balosu Titreyengöl Turizm Merkezi'nde bulunan Lake & River  Side  Hotel'de gerçekleştirildi. Baloya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Servet Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMO) Başkanı Emrullah Tayfun Çandar, Alanya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ALSMO) Başkanı Kerim Gökçeoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve mali müşavirler katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan baloda konuşan MASMO Başkanı Nezih Özgenç, Cumhuriyetin ilk yıllarında Türkiye'nin nüfusunun 13 milyon olduğunu ve bu nüfusun 11 milyonunun kırsal alanda yaşadığını belirterek, “O dönemde traktör yok, biçerdöver yok, ülkede sadece 4 tane fabrika var ve toplam sermayenin ancak yüzde 15 kadarı Türklere aitti. 40 bin köy var 37 bininde okul yok. Erkeklerimizin yüzde 7'si kadınlarımızın binde 4'ü okuryazar. Toplam liselerimizde 230 kız öğrencimiz var. Kadınlarımızın eşit çalışma haklarına sahip değil, eşit eğitim hakkına, velayet hakkına sahip değil. Seçme ve seçilme haklarına sahip değil. Bu durumdaki memleketimiz Atatürk'ün sayesinde 10 yıl içinde dünyanın çekim merkezi olmuş tarımda dünyada kendi kendine yeten 7 ülkeden biri olmuştur. Atatürk Türkiye'si baş döndürücü bir hızla kabuk değiştirdi” dedi.Atatürk'ün kendilerine akıl, bilim ve feni yol haritası olarak çizdiğini ifade eden Özgenç, “Güvenirlik, kalite ve yaratıcılık konusunda paydaşlarımızla birlikte dünyadaki teknolojide değişim ve dönüşümleri eğitim ile güçlerimizi birleştirerek geleceğimizi ve yarınlarımızı hep birlikte belirleyeceğiz” dedi.Uzun yıllar emek vererek ailelerinden ve çocuklarından fedakarlık yaparak uzmanlaştıkları mesleklerinde, bu mesleği hak etmeyen bazı kimselerin olduğuna vurgu yapan Özgenç, bununla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ve 19 Ocak tarihinde görülecek davaya tüm meslek mensuplarını müdahil olmaya davet etti.Özgenç'in konuşmasının ardından MASMO'nun faaliyetleri ile ilgili olarak sunulan slaytın ardından vefat etmiş meslek mensupları anıldı. Baloda mali müşavirler 10. Yıl ve İzmir Marşları seslendirildiğinde ellerinde Türk Bayraklarını sallayarak eşlik ettiler. Balo odaya katkı yapanlar için düzenlenen plaket töreni ise sona erdi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: MASMO'dan, Cumhuriyet, Balosu,
Yorumlar
Haber Yazılımı