Haber Detayı
28 Eylül 2017 - Perşembe 09:27 Bu haber 1030 kez okundu
 
MATSO’da Meclis ve Müşterek komite toplantısı yapıldı
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MATSO) Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Müşterek Komite Toplantısı ile birlikte gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
MATSO’da Meclis ve Müşterek komite toplantısı yapıldı

 

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MATSO) Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Müşterek Komite Toplantısı ile birlikte gerçekleştirildi.

MATSO Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Müşterek Komite Toplantısı ile birlikte gerçekleştirildi. Meclis Solunda gerçekleşen toplantıda Oda çalışmaları hakkında, meclis ve komite üyelerine bilgi veren MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş,  MATSO olarak birlikte proje yürüttükleri Göç Yolu Yolcuları Platformu Kurucusu ve Başkanı Ali Çetin’in elim bir kazada hayatını kaybettiğini belirterek tüm Manavgat’ta olduğu gibi MATSO ailesi olarak büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi.  Boztaş, “Tarihi kervan yolunu ortaya çıkarmak amacıyla Manavgat Kaymakamlığının başkanlığında gönüllük esasıyla proje yürüttüğümüz değerli arkadaşımız Ali Çetin’i elim bir kazada kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.  Manavgat’a önemli bir katkısı olacak projeyi birlikte yürütüyorduk. Ali abiye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlı diliyoruz” dedi.

Çalışmalarımızı aynı şekilde yürüteceğiz

 1 Ekim tarihinde yapılacak olan MATSO Oda organları seçiminin tüm Türkiye’deki Oda Borsalarda olduğu gibi Bakanlar Kurulu kararı ile Nisan ayına ertelendiğini ifade eden Boztaş, “Bir ay önce Ankara Ticaret Odası seçimi ertelenmişti. Sonrasında ise Ekim ve Kasım ayınca yapılacak olan Oda organları seçimleri bakanlar kurulu kararı ile 2018 yılı Nisan ayına ertelendi” dedi. Oda çalışmalarına geçtiğimiz süreçte olduğu gibi aynı şekilde devam edeceklerini kaydeden Başkan Boztaş, “hafta sonu Türkiye Odalar ve borsalar Birliği (TOBB)’da Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkçi ile Birlik Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türkiye genelindeki Oda ve Borsa Başkanlarının katılımı ile bir toplantı gerçekleşecek. Benimde MATSO’yu temsilen katılacağım toplantıda ertelenen seçimlerinde ele alınması bekleniyor” dedi.

MATSO Meclis Üyesi Fatih Tatar ise Manavgat ilçe ekonomisinde bir daralma yaşandığını belirterek bununda orta ve uzun vadede ilçe ekonomisine büyük zararlar vereceğini vurguladı.

MATSO Meclis Üyesi Cengiz Haydar Barut ise turizmle ilgili rakamlar vererek 23 Eylül tarihi itibari Antalya havalimanına gelen turist sayısının 8 milyon 250 bin olduğunu belirterek bu yılsonuna kadar 10 milyon turist hedefinin büyük ihtimalle yakalanacağını söyledi. Barut,  Orta Avrupa ve İskandinav ülkelerine daha fazla tanıtım yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

MATSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ergen ise kuyumculuk sektörü ile ilgili sorunlara değinerek Sektörü bekleyen en büyük sıkıntının sentetik pırlanta olduğuna dikkat çekti

16. Meslek (Konaklama sektörü) Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi Fehmi İncidiş ise Orta Avrupa’dan bu yıl gelen turistin az olduğunu belirterek  ilçe ekonomisine daha fazla katkı sağlayacak turist profiline göre tanıtım planlaması yapılması gerektiğini kaydetti..

 

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: MATSO’da, Meclis, ve, Müşterek, komite, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı