Haber Detayı
02 Ocak 2020 - Perşembe 01:35 Bu haber 4328 kez okundu
 
Mekke Fethi’nin 1389. yılı programı düzenlendi
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Manavgat Temsilciliği tarafından Mekke Fethi’nin 1389. yılı programı İbrahim Sözen Gençlik Merkezi'nde gerçekleşti.
GÜNDEM Haberi
Mekke Fethi’nin 1389. yılı programı düzenlendi

İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, Ulukapı Cami İmam Hatibi Mahmut Sami Uğur tarafından Kuran ziyafeti verildi. Genç İstikbal Çocuk Kreşi minikleri çeşitli gösteriler sunarken, Hüseyin Arı’da ilahi ve ezgileriyle geceye renk kattı. Mekke'nin Fethiyle ilgili sinevizyon gösterilerinin de yer aldığı gecede, İlahiyatçı-eğitimci Ali Galip Doğan Mekke'nin Fethiyle ilgili bilgiler verdi. Gecede Manavgat semazen gurubu da Programda Manavgat Hazreti Şems ve Mevlânâ Celaleddin-i Rumi Kültür, Tanıtma ve Yaşatma Derneği semazenleri, sema gösterisi sundu. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Manavgat Temsilciliği tarafından Mekke Fethi’nin 1389. yılı programı düzenlendi. İbrahim Sözen Gençlik Merkezinde düzenlenen törene Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özcan, Saadet Partisi İlçe Başkanı İlhami Demiral ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI
Gecede, AGD tarafından ülke genelinde yapılan liseler arasında düzenlenen "Siyer-i Nebi Yarışması"nda Manavgat’ta dereceye giren öğrenciler açıklandı. Manavgat ilçe genelinde Manavgat Anadolu Lisesi öğrencisi Selçuk Çetin birinci, Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesinden Mehmet Emin Turgut ikinci ve Manavgat Anadolu Lisesinden Furkan Ünüvar’ın üçüncü olduğu açıklandı. Dereceye giren öğrencilere protokol tarafından çeşitli hediyeler verildi.
 
İNSANIMIZ HER YÖNÜ İLE FETHE MUHTAÇ”
Anadolu Gençlik Derneği Manavgat Temsilcisi Mehmet Gayretli, gecede yaptığı konuşmada programa katılan tüm konuklara teşekkür etti. Başta ülkemiz ve İslam coğrafyasında işgallerden, çatışmalardan savaşlardan ötürü şehit olanları rahmet ve minnetle alan Gayretli, “Kabe yeryüzündeki tüm Müslümanların kıblesidir. Mekke şehirlerin anasıdır. Mekke Fethi’ni özellikle her yıl gençlere anlatmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Genç nesiller mutlaka Fetih kavramını, fetih ile işgal arasındaki farkı
bilmeli fetih aşkıyla yaşamalıdır” diye konuştu. Her yıl Anadolu Gençlik Derneği tarafından ülkenin çeşitli il ve ilçelerinde Mekke’nin Fethi kutlandığını dile getiren Gayretli, "Bugün fetih ruhuna muhtaç bir haldeyiz. İnsanımız her yönü ile fethe muhtaç. Müslümanlar, bugün Hıristiyanların kutladığı Noel ve yılbaşını kutlar hale geldi. Anadolu Gençlik Derneği olarak imanlı, ahlaklı ve şuurlu bir gençlik yetiştirmek için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Mekke, Fethi’nin, 1389., yılı, programı, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı