Haber Detayı
16 Şubat 2019 - Cumartesi 15:47 Bu haber 5006 kez okundu
 
Metin’den ‘Sera Ruhsatı’ müjdesi
Manavgat Ziraat Odası (MZO) Başkanı Rasim Metin, sera yapımına yönelik Ziraat Bankası tarafından istenilen ‘Yapı Ruhsatı’ uygulamasına son verildiğini açıkladı.
YAŞAM Haberi
Metin’den ‘Sera Ruhsatı’ müjdesi

 

Manavgat Ziraat Odası (MZO) Başkanı Rasim Metin,  sera yapımına yönelik Ziraat Bankası tarafından istenilen ‘Yapı Ruhsatı’ uygulamasına son verildiğini açıkladı.

MZO Başkanı Rasim Metin, tarım sektöründe yatırım yapmak isteyen üreticilerin en büyük sıkıntılarından biri olan “sera ruhsat” istenmesi uygulamasına son verildiğini belirtti. Manavgat’ta son yıllarda seracılık faaliyetlerinde artış yaşandığını ancak Ziraat Bankası tarafından istenilen yapı ruhsatının üreticileri sıkıntıya soktuğunu dile getiren Metin,  “Ziraat Bakası sera kuracak ürercilerimizden 22 Temmuz 2018’den buyana sera ruhsatı istiyordu. Ancak üreticilerimiz kadastro yolu olmadığı için ruhsat almakta zorlanıyordu. Üreticilerimiz bu sıkıntından dolayı sera yaptıramıyordu. Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanımız Sayın Şemsi Bayraktar, meclisteki tarım komisyonundaki vekillerimiz ve tarım bakanlığımızın bürokratları ile görüşmelerimizde bu sorunun önemini ilettik. Konunun çözüme kavuşması için yaptığımız çalışmalar sonuç verdi. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü bugünden itibaren şubelerini bilgilendirerek, artık kredi başvurularında ruhsat istenmeyeceğini duyurmuştur. Bu müjdeli haberin, üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu sorunun çözülmesinde emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Metin’den, ‘Sera, Ruhsatı’, müjdesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı