Haber Detayı
27 Eylül 2017 - Çarşamba 09:32 Bu haber 1081 kez okundu
 
Metruk binalar kontrol ediliyor
Antalya genelinde suça mekan teşkil eden metruk binalara yönelik, polis tarafından uygulama yapıldı.
ASAYİŞ Haberi
Metruk binalar kontrol ediliyor

Antalya genelinde suça mekan teşkil eden metruk binalara yönelik, polis tarafından uygulama yapıldı.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada: “Hızlı kentleşme sürecinde şehirlerimizin bazı bölgelerinde metruk ve çöküntü alanların oluştuğu, kullanılmayan binaların tehlike teşkil ettiği ve bu yerlerin de genel güvenliği tehdit eder hale geldiği bilinmektedir. Yerleşim alanlarından ve insan hareketliliğinden uzak, atıl nitelikteki bölgeler ve metruk binalarda; suç faillerinin konakladığı, suçların işlendiği, fuhuş yapıldığı, uyuşturucu ve yasak maddelerin pazarlandığı, çevreye zarar verebilecek uyarıcı ve uçucu maddeleri kullananların kaldığı görülmektedir.

Özellikle kış mevsiminin gelmesi ile birlikte bu türden binaların barınak olarak kullanılması artacağından suça mekan teşkil eden bu binalara yönelik Emniyet Genel Müdürlüğümüz koordinesinde 81 il genelinde “Metruk Binalar Uygulaması” yapılmıştır.

24 Eylül günü ilimiz genelinde Asayiş Şube Müdürlüğü ve karma kadro personelinin katılımıyla yapılan uygulamada; 781 personelin katılımıyla oluşturulan 141 grup ile 356 adres kontrol edilmiş, buralarda bulunan 23 kişinin sorgulaması yapılmış, metruk binalarda herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmamıştır.

Ayrıca uygulama esnasında ilgili belediyelere gönderilmek üzere metruk binalar fotoğraflandırılmıştır” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Metruk, binalar, kontrol, ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı