İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kişisel Bakım
Kişisel Bakım
Erzurum Peyniri
Erzurum Peyniri
Haber Detayı
08 Aralık 2020 - Salı 16:53 Bu haber 5847 kez okundu
 
Milli olmasına korona engel oldu
2020 Üst Minik Bayanlar Türkiye Şampiyonasında sıkletinde Türkiye şampiyonu olan Hilal Atasever, Koronavirüs salgını nedeniyle uluslararası spor turnuvalarının iptal edilmesi nedeniyle milli takıma katılamadı. Tek arzusunun milli formayı giyerek Türk bayrağını göndere çektirmek olduğunu ifade eden Atasever, antrenörü Mustafa Sümer ile çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
SPOR Haberi
Milli olmasına korona engel oldu

13 yaşındaki genç boksör Hilal Atasever, Türkiye Boks Milli Takımına girmek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Boksa 11 yaşında başlayan ve geçen sene ilk turnuvasında Antalya şampiyonu olarak Antalya’yı Türkiye şampiyonasında temsil eden Atasever, 2020 Türkiye şampiyonasında ise Üst Minik Bayanlar’da Türkiye şampiyonu olmayı başardı. Elde ettiği şampiyonluk ile milli takıma girmeye hak kazanan ve Türkiye’yi uluslararası arenada temsil etmek isteyen Atasever’e Koronavirüs engel oldu. Koronavirüs salgını nedeniyle uluslararası spor turnuvaları iptal edilince, Atasever’in de milli formayı giyme hayalleri ertelendi.

Türkiye için mücadele etmeyi çok istediğini belirten Atasever, “Boksa 2018’de 11 yaşımda başladım. İlk başta spor olsun diye başladım ama hocamın desteğiyle daha çok ileriye yönelik düşündüm, bayrağım için, ülkemi temsil etmek için boks yapmaya karar verdim. 2019’da Antalya şampiyonu olup Türkiye’de kendi kilomda ilimi temsil ettim. 2019’da olmadı ama çok hırslandım kaybetmek beni daha güçlü yaptı. Mustafa hoca beni her zaman destekledi  çalıştırdı.  Sadece antreman olarak değil psikolojik olarak ta beni motive etti. Haftada sabah akşam olmak üzere 6 gün antreman yapıp 2020 Türkiye şampiyonasına hazırlandım, bir sürü emek sonucunda 6 kilo verip olmam gereken kiloya düştüm. Pandemi sürecinde biraz zor olsa da en iyi şekilde 2020 ye hazırlandık. En başta benim her zaman en büyük destekçim olan Mustafa Sümer hocamında çabalarıyla 2020 Üst Minik Bayanlar Türkiye Şampiyonasında şampiyon oldum. Pandemi süreci sebebiyle milli takıma katılamadık ama bir dahaki sene en iyi şekilde ülkemi milli takımda yurt dışında temsil edeceğime inanıyorum. Bana destek veren beni her yönden bu spora bağlayan Mustafa Sümer hocama çok teşekkür ederim bir dahaki sene Allah’ın izniyle en iyi şekilde kendi kilomda ülkemi ve bayrağımı temsil etmek dileğiyle” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milli, olmasına, korona, engel, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı